Trmal neinkasoval už pět hodin. Ty zas budeš nahoře, uslyší gólman Slovácka | iSport.cz
1. listopadu 2019 • 21:04

Trmal neinkasoval už pět hodin. Ty zas budeš nahoře, uslyší gólman Slovácka

Autor: Vojtěch Man
Sparta - Kladno: Kudrnovu střelu muselo rozhodnout video, 1:0 Sparta - Kladno: Kudrnovu střelu muselo rozhodnout video, 1:0
Chceme hrozit ze standardek. Kosovo je nebezpečné i bez Muriqiho, předesílají Češi Chceme hrozit ze standardek. Kosovo je nebezpečné i bez Muriqiho, předesílají Češi

Slovácko má v brance jistotu. Teprve 21letý Matouš Trmal neinkasoval už ve třetím utkání za sebou a jeho série bez inkasované branky dosáhla 317 minut. I díky jeho zákroku Slovácko veze cenný bod z Ďolíčku a v neúplné tabulce dokonce dorovnalo třetí Mladou Boleslav. „Nula je ocenění celého týmu. Ale nějakou naší šanci si nepamatuju,“ přiznal mládežnický reprezentant po remíze ve Vršovicích.

Máte třetí nulu za sebou a neinkasoval jste už přes 300 minut. Sledujete takové série?
„Občas se podívám, jaké mám statistiky a jaká je série, ale že bych u toho seděl každý den, to ne. Ale hlavně je to práce celého týmu. Snažíme se neinkasovat a pak z toho o nejvíc těžit, určitě to těší, že máme tolik nul.

Co spoluhráči? Hecují vás nějak?
„Ano, vždycky po zápase nějaká sranda proběhne. Někdo nahodí vtip a každý druhý se toho chytí, takže vtípků je hodně.“

SESTŘIH: Bohemians - Slovácko 0:0. Bojovný duel nenašel vítěze
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

Třeba?
„To je vždycky: ‚Zas nula, ty zas budeš nahoře.‘ Říkají mi to pořád dokola, ale já jsem pořád pokorný. Nijak mě to nemění, je to opravdu hlavně ocenění celého týmu.“

Proti Bohemians jste měl hodně práce na začátku, pak to uvadlo. Nebyla vám až zima?
„No, počasí fotbalu nepřálo, co si budem… Ale dneska nám to vůbec nešlo, vůbec jsme nepodali optimální výkon, takže musíme bod brát. Od Bohemky byla nebezpečná jen hlavička Pokorného ve druhém poločase. Jinak tam měli pár centrů, ze kterých mohli zahrozit, ale nepamatuju si, že bychom my měli nějakou šanci. Musíme bod brát a připravit se na středu na další zápas.“

Domácí: P. Le Giang – Bartek, Hůlka, Pokorný, Podaný – M. Havel, Jindřišek (C), J. Rada, Vodháněl (77. Vaníček) – Nečas (78. Ugwu), Keita (90+3. Köstl).

Hosté: Trmal – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Divíšek – Havlík, V. Daníček (C) – Kalabiška (72. Juroška), O. Šašinka, Navrátil – Zajíc (86. Sadílek).

• Skupina o záchranu

Bohemians - Slovácko: Pokorného hlavička mířila k pravé tyči, kde byl připravený brankář Trmal

Bohemians - Slovácko: Jindřiškově střele zpoza šestnáctky chyběla razance, gólman Trmal byl pozorný

Bohemians - Slovácko: Havel po narážečce s Keitou prověřil brankáře Trmala

Centr aktivního Marka Havlíka z pravé strany blokuje Jakub Podaný

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava