10. listopadu 2019 • 16:24

SESTŘIH: Plzeň - Liberec 4:1. Bitvu zlomilo vyloučení (i nevyloučení)

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté druhé Plzně v 16. kole první ligy doma porazili oslabený Liberec po obratu 4:1. Hosty v úvodu poslal do vedení Alexandru Baluta, který však byl ve 30. minutě po druhé žluté kartě vyloučen. Tu první přitom dostal za prostesty, když se u sudího Proskeho dožadoval vyloučení domácího stopera Romana Hubníka. Toho však nepřesvědčivý arbitr od tohoto trestu nepochopitelně ušetřil. Plzeň pak oslabeného soupeře přetlačila. Ještě těsně před pauzou otočil skóre Tomáš Hořava, po změně stran přidali další góly Michael Krmenčík a Adam Hloušek.

Domácí: 22. Procházka, 44. Hořava, 52. Krmenčík, 90. Hloušek

Hosté: 10. A. Baluta

Domácí: A. Hruška – Řezník, Hejda, R. Hubník (C), Limberský – Kalvach, Procházka – Kayamba, Hořava (80. Janošek), Hloušek (90+1. J. Kovařík) – Krmenčík (88. Chorý).

Hosté: Nguyen – Mikula (C), Kačaraba, Chaluš, Hybš – Oscar (58. Breite), Mara – Malinský (71. Pešek), A. Baluta, Potočný – Musa (84. Alibekov).

7 463 diváků

Viktoria ztrácí jedenáct bodů na vedoucí Slavii, která si dnes doma poradila 3:0 s Teplicemi, na třetí Mladou Boleslav mají Západočeši v tabulce čtyřbodový náskok. Slovan v nejvyšší soutěži neporazil Plzeň popatnácté za sebou a klesl na devátou pozici.

První start v ligové sezoně si připsal pětatřicetiletý plzeňský kapitán Hubník, který ve středu obrany zastoupil disciplinárně potrestaného Brabce.

Domácí si už ve druhé minutě v mrazivém počasí vypracovali stoprocentní šanci. Hořava vyslal do samostatného úniku Krmenčíka, ale nejlepší týmový střelec tváří v tvář nepřekonal brankáře Nguyena.

V desáté minutě Slovan otevřel skóre. Balutův přímý kop ve zdi tečoval Kayamba a brankář Hruška už na míč nedosáhnul. Domácí odpověděli za 12 minut z podobné standardní situace, kdy Procházkovu ránu zase přizvedl bránící Kačaraba.

SESTŘIH: Plzeň - Liberec 4:1. Sporné Balutovo vyloučení

Hostům po půl hodině hry zkomplikoval situaci Baluta, jenž zezadu podrazil Kayambu a rozhodčí Proske ho po druhé žluté kartě vyloučil. Liberečtí se oprávněně zlobili, že předtím nedostal druhou žlutou kartu i Hubník za tvrdý zákrok na Malinského. Ten Proskeho počínání v poločasovém rozhovoru pro O2TV komentoval přímočaře: "Tohle je český fotbal. Rozhodčí od toho byl tři metry, ale asi zavřel oči. Trapný, trapný, trapný..."

Západočeši využili přesilovku ve 44. minutě. Kalvach nacentroval do šestnáctky, Hořava pohotovou hlavičkou překonal Nguyena.

Plzeňské mužstvo začalo lépe i druhý poločas. Hloušek si vyměnil míč s Krmenčíkem a reprezentační útočník se prosadil přízemní střelou. Pro Krmenčíka to byl osmý ligový zásah v sezoně.

O chvíli později hráči Slovanu málem darovali Plzni čtvrtou branku. Mikula nepřesně vrátil hlavou míč zpátky Nguyenovi, který napálil Hlouška a míč o kousek minul branku.

Hosté v 80. minutě nevyužili velkou šanci na zdramatizovaní zápasu a Mara sám před brankou nepropálil Hrušku. V poslední minutě uzavřel skóre Hloušek dorážkou po Kayambově akci a připsal si premiérový soutěžní gól za Viktorii.

Vrba po Liberci: Je důležité, že jsme před reprezentační pauzou vyhráli

Hoftych po Plzni. Baluta vs. Hubník během jedné minuty? Bylo to nefér

Plzeň - Liberec: Hloušek zareagoval na Kayambův náběh nejlépe a zvýšil na 4:1!

Plzeň - Liberec: Mara neomluvitelně spálil absolutní tutovku po Janoškově velké hrubce
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Liberec: Pešek skvěle vyslal Musu, jeho rána prolétla vedle tyče!

Plzeň - Liberec: Nádherná kombinace Slovanu, Breite na jejím konci těsně minul míč

Plzeň - Liberec: Krkolomná spolupráce Mikuly s Nguyenem málem skončila gólem Hlouška

Plzeň - Liberec: Krmenčík využil skvělé Hlouškovy nabídky a Viktoria vede už 3:1!

Plzeň - Olomouc: Hořava dostal Kalvachův centr do sítě, 2:1!

Plzeň - Liberec: Hlouškův centr našel volného Hejdu, ale ten nehlavičkoval přesně

Plzeň - Liberec: Hubník ne, Baluta ano. Rumun musí do sprch za dvě ŽK v rychlém sledu

Plzeň - Liberec: Hubník si říkal o druhou žlutou, tvrdým skluzem sestřelil Malinského

Plzeň - Liberec: Procházkovu standardku si Kačaraba srazil do sítě, 1:1!

Plzeň - Liberec: Baluta s kuriózní Kayambovou tečí poslal standardku do sítě, 0:1!

Plzeň - Liberec: Krmenčík v tutovce selhal! Hned poté Řezník chtěl penaltu

Domácí: 29. L. Havel, 55. Sivok

Hosté:

Domácí: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Schranz, Havelka (89. Kladrubský) – Brandner (76. Čavoš), Javorek, Mršić – Ledecký (84. Táborský).

Hosté: Trmal – Reinberk, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Divíšek (73. P. Dvořák) – M. Petržela (86. Juroška), Kalabiška – Havlík, V. Daníček (C) (81. Hellebrand), O. Šašinka – Navrátil.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905