SESTŘIH: Zlín - Slovácko 2:1. Důležité body pro domácí přinesl Jiráček | iSport.cz
30. listopadu 2019 • 16:29

SESTŘIH: Zlín - Slovácko 2:1. Důležité body pro domácí přinesl Jiráček

Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!

Fotbalisté Zlína zvítězili v 18. kole FORTUNA:LIGY v regionálním derby nad Slováckem 2:1. Domácí poslal ve 32. minutě do vedení Tomáš Poznar a pojistku přidal deset minut před koncem Petr Jiráček. V 86. minutě už jen snížil Stanislav Hofmann. "Ševci" částečně odčinili minulý debakl 0:5 v Liberci, vyhráli druhý z posledních tří zápasů a upevnili si 13. místo v tabulce. Slovácko čtyři kola po sobě nezvítězilo a zůstalo sedmé.

Domácí: 32. Poznar, 80. Jiráček

Hosté: 86. S. Hofmann

Domácí: Rakovan – Cedidla, P. Buchta, Hnaníček – Matejov, Hlinka, Jiráček (C), Bartošák – Poznar (85. Železník), Wágner (71. Fantiš), Džafić (79. Čanturišvili).

Hosté: Trmal – Juroška (85. Sadílek), S. Hofmann, Mich. Kadlec, Reinberk – V. Daníček (C), Havlík – M. Petržela, Hellebrand (76. P. Dvořák), Navrátil – O. Šašinka (12. Kalabiška).

Domácí: Dostál, Kolář, Folprecht, Železník, Čanturišvili, Fantiš, Janetzký

Hosté: Daněk, Divíšek, Vasiljev, Kalabiška, Sadílek, Dvořák, Krejčí

Domácí: Džafić, Wágner, Čanturišvili

Hosté: Juroška, V. Daníček, Hellebrand

Stadion Letná, Zlín

4051 diváků

Trenér Slovácka Svědík musel už v 11. minutě střídat, místo zraněného útočníka Šašinky naskočil Kalabiška. První velkou šanci měl ve 20. minutě Zlín. Hlinka po zemi vypálil zpoza vápna a jeho střelu zastavila tyč.

V 32. minutě už "Ševci" vedli. Džafič našel z přímého kopu Poznara a ten hlavičkou k tyči otevřel skóre. Nejlepší zlínský střelec ligové sezony se trefil v nejvyšší soutěži poprvé od srpna.

O pět minut později poprvé výrazněji zahrozili i hosté. Přímý kop propadl na zadní tyč, kde na míč těsně nedosáhl Reinberk. Po přestávce kombinačně lepší Slovácko výrazně přidalo a dostalo soupeře pod tlak.

Po hodině hry Navrátil trefil Bartošáka a hosté marně reklamovali ruku a penaltu. Po následném rohu vychytal Havlíka zlínský gólman Rakovan. V 72. minutě se na opačné straně nečekaně odrazil míč k Poznarovi, který ale ve velké šancí vystřelil mimo.

SESTŘIH: Zlín - Slovácko 2:1. Drama v závěru, hrdinou Rakovan

V 80. minutě už domácí přidali pojistku. Po Poznarově centru procpal míč do sítě Jiráček, který na rozdíl od spoluhráče zřejmě nebyl v ofsajdu. Slovácko se ale nevzdalo a ještě zdramatizovalo závěr. V 86. minutě usměrnil Havlíkův přímý kop špičkou kopačky do sítě Hofmann a snížil.

Hosté pak domácí sevřeli pod drtivý tlak, ale ani jednu ze tří šancí neproměnili. Hned minutu po snižující trefě zachránil Zlín od vyrovnaní Rakovan, poté Daníček pálil do boční sítě a v závěru nastavení vyhlavičkoval míč směřující do branky Hnaníček. Zlín tak oplatil Slovácku předchozí dvě letošní porážky.

Klíčové momenty utkání

Zlín - Slovácko: Hnaníček si zahrál na brankáře a vyhlavičkoval pokus Sadílka z domácí brány

Zlín - Slovácko: Hosté snížili! Hofmann zdramatizoval utkání, 2:1

Zlín - Slovácko: Gól! Domácí překonali aktivitu Slovácka, Jiráček se trefil na 2:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava