SESTŘIH: Liberec - Slavia 0:3. Jasná výhra lídra i přes zahozenou penaltu

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Slavie zvítězili v předehrávce 19. kola první ligy v Liberci jasně 3:0. Obhájce titulu rozhodl už v úvodních 23 minutách, kdy se trefili Milan Škoda a Ibrahim Traoré. V závěru první půle neproměnil hostující Tomáš Souček penaltu, ale v 73. minutě přidal třetí gól Petr Ševčík.

Pražané v nejvyšší soutěži neprohráli už 25 zápasů po sobě a vedou tabulku o 14 bodů před druhou Plzní, která má k dobru sobotní utkání na Slovácku. Slávisté se vítězně naladili na úterní poslední zápas skupiny Ligy mistrů v Dortmundu. Liberec prohrál třetí z posledních čtyř kol, doma nebodoval poprvé po šesti ligových zápasech a v neúplné tabulce zůstal devátý.

Liberec se musel obejít bez čtveřice Musa, Oscar, Baluta a Kuchta, která hostuje na severu Čech ze Slavie. Netradičně na pozici defenzivního záložníka nastoupil obránce Mikula.

Slavia začala lépe a v osmé minutě otevřela skóre. Olayinka na hranici ofsajdu převzal míč, přiťukl Stanciuovi a jeho centr z pravé strany uklidil hlavičkou do sítě Škoda. Hostující útočník navázal na gól z minulého kola a připsal si 92. branku v lize.

Ve 20. minutě mohl zvýšit Souček, kterého ale ve velké šanci vychytal Nguyen. Na druhé straně chyboval gólman Kolář a před vápnem jen s velkým štěstím zablokoval Malinského.

Ve 23. minutě hosté zvýšili. Po Olayinkově centru sklepl Škoda míč na Traorého a ten překonal Nguyena. Domácí přidali a deset minut před pauzou mohli snížit. Po Coufalově promáchnutí postupoval sám na branku Malinský, ale trefil jen gólmana Koláře.

Krátce nato měli slávisté ideální šanci zřejmě definitivně rozhodnout. Sudí Zelinka po zásahu videorozhodčího nařídil po zákroku Kačaraby na Bořila penaltu, kterou ale Souček kopl do středu branky, kde stál Nguyen. Reprezentační záložník jako druhý hráč v samostatné lize nedal za jednu sezonu tři pokutové kopy.

Hned po přestávce upadl po souboji s Takácsem ve vápně domácí Potočný, Zelinka ale penaltu pro Liberec neodpískal. Severočeši místy dostali v druhé půli favorita pod velký tlak, snižující gól však nedali. V největší šanci po Peškově střele za již překonaným Kolářem zaskočil Kúdela.

V 73. minutě Pražané definitivně rozhodli. Ševčík si narazil se Stanciuem, položil si Nguyena a proti svému bývalému klubu zamířil pod břevno. Liberci nebyl souzen ani jeden gól, Malinského dorážka v 89. minutě kvůli ofsajdu neplatila. Slavia v lize pošesté za sebou neinkasovala.

Trpišovskému vyšel tah se Škodou: Gól je bonus, hrál výborně

Čech dostal kartu za penaltovou radu: Nguyenovi jsem řekl, ať se nebojí zůstat stát

Domácí:

Hosté: 8. Milan Škoda, 23. Traoré, 73. Ševčík

Domácí: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Mikula, Hybš – Karafiát, Mara (79. Ju) – Malinský (90. Gembický), Breite (C), Pešek (85. Dordić) – Potočný.

Hosté: O. Kolář – Coufal, Takács, Kúdela, Bořil – T. Souček – Ševčík, Traoré (78. Provod), Stanciu, Olayinka (64. Masopust) – Milan Škoda (C) (70. Van Buren).

Domácí: Knobloch, Chaluš, Koscelník, Nešický, Dordić, Ju, Gembický

Hosté: Kovář, Van Buren, Provod, Frydrych, Masopust, Júsuf Hilál, Hora

Domácí: Hybš, Potočný, Mikula, Karafiát, Fukala

ZELINKA – Paták, Kotík

Stadion U Nisy, Liberec

Liberec - Slavia: Malinský poslal míč do sítě. Nacházel se ale v ofsajdu, gól neplatil

Liberec - Slavia: Ševčík blafákem oklamal Nguyena a zvyšuje vedení Pražanů, 0:3

Liberec - Slavia: Hlavičku Škody zkontroloval Ngyuen

Liberec - Slavia: Mara ze standardky mířil nad bránu

Liberec - Slavia: Neúnavný Mara prosvištěl hostující obranou, jeho střela skončila vedle

Liberec - Slavia: Souček penaltou doprostřed nechal vyniknout Nguyena

Liberec - Slavia: Kačaraba ve vápně zkosil Bořila, penalta pro hosty!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Slavia: Malinský v úniku proti Kolářovi neuspěl

Liberec - Slavia: Stanciu z dobré pozice bránu minul

Liberec - Slavia: Škoda sklepl Olayinkův centr k Traorému, ten chladnokrevně uklidil míč k tyči, 0:2

Liberec - Slavia: Součka fantasticky vychytal Nguyen

Liberec - Slavia: Střelu Bořila zablokoval Kačaraba. Další pokus Bořila zkrotil Nguyen

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905