Číňané hlásí změny. Klid, šéfem Slavie jsem pořád já, vzkazuje Tvrdík | iSport.cz
Štěpán Filípek
14. prosince 2019 • 16:45

Číňané hlásí změny. Klid, šéfem Slavie jsem pořád já, vzkazuje Tvrdík

TOP VIDEA
Naděje pro vrcholové sportovce? Prymula promluvil o uvolnění opatření, do akce by mohla jít Kvitová i Plíšková
Hašek o synově kauze: Špatně na všechny strany. Pro Martinovo PR katastrofa
VŠECHNA VIDEA ZDE

K personální obměně došlo ve vedení čínské společnosti CITIC Europe Holdings, která je menšinovým spolumajitelem fotbalové Slavie. Klubový boss Jaroslav Tvrdík již není místopředsedou představenstva státní firmy, jež získala nového šéfa. Tato zpráva posílila dohady, že se Číňané celkově z Edenu stahují a nechávají slávisty, ať se o sebe postarají sami. A možná i bez Tvrdíka. „I nadále plně odpovídám za SK Slavia Praha,“ vzkázal ovšem na sociální síti.Státní konglomerát CITIC loni přenechal většinu akcií (cca 65 %) společnosti Sinobo, ale z Vršovic  se úplně nestáhl. A hlavně: je s ním coby hlavní český „vyslanec“ spojen nejvyšší muž pražského velkoklubu Tvrdík.

CITIC Europe Holdings je bývalou společností CEFC Group (Europe) Company, která Slavii vlastnila a financovala, ovšem dostala se do finančních potíží a čínský kolos ji musel zachraňovat. Následně i s pomocí Sinoba.

Jaroslav Tvrdík, Tomáš Souček, Jindřich Trpišovský a Ondřej Kolář na audienci u Miloše Zemana
Jaroslav Tvrdík, Tomáš Souček, Jindřich Trpišovský a Ondřej Kolář na audienci u Miloše Zemana

Tvrdík v přejmenované firmě zastával až dosud funkci místopředsedy představenstva. To se však nyní změnilo. O pozici přišel, stejně jako předsedkyně Žen Sia, jež Číňany zastupuje v dalších deseti subjektech v Česku. Vystřídal ji Cchaj Chua-siang, jenž je zároveň předsedou dozorčí rady celé CITIC Group.

Už od léta je zřejmé, že Slavia si má na sebe v další etapě vydělávat sama a nemůže počítat s finančními injekcemi čínské provenience. Poslední zpráva však vyvolala další dohady, jak to s její budoucností bude a zda není existenčně ohrožena. I zhruba miliardový výdělek, který již nyní očekává díky přestupům a účasti v Lize mistrů, by stěží pokryl její obvyklý rozpočet.

SESTŘIH LM: Dortmund - Slavia 2:1. Domácí slaví, sešívané deptal gólman Bürki

Tvrdík ovšem personální zásah vysvětluje jako pozitivní krok. „Pro evropskou centrálu je to posílení jejího významu. Do čela představenstva byl jmenován muž číslo dvě celé hierarchie CITIC,“ uvedl v sobotu na sociální síti Twitter. Podle Tvrdíka „centrála“ dokončila plné převzetí českých aktiv.

Sám vedle vlastní pozice a výhod typu osobního řidiče přišel o rozhodovací pravomoci a podpisová práva, což obecně znamená menší možnost zasahovat do rozhodování společnosti ve prospěch Slavie. V CITIC Europe Holdings nicméně zůstává jako člen představenstva.

„I nadále plně odpovídám mj. za SK Slavia Praha,“ napsal. „Na mojí působnosti v představenstvu se nic nezměnilo a jsem stále šéfem Slavie,“ dodal.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud