Radek Špryňar
Premium
18. ledna 2020 • 04:40

Plzeň, model 2020. Guľa uvažuje o formaci jako Liverpool, co se změní?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hodně lidí mě nezná tak, jak mě pozná v knížce. Jsem rád, že jsem ji sepsal, říká Šmicer
Mladá Boleslav - Plzeň: Trmal se pořádně obořil na Chorého za bolestivé šlápnutí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plzeň prochází změnou faceliftu. Model 2020 má mít mladší vizáž, modernější křivky a silnější motor. S tím souvisí i to, že nový trenér Adrián Guľa uvažuje o změně rozestavení. Pod vládou Pavla Vrby se Viktoria dogmaticky držela herního schématu 4 – 2 – 3 – 1, nyní by mohla přejít na šmrncovnější 4 – 3 – 3. Tedy stejně jako současný vládce světového fotbalu Liverpool. „Podle soupeřů můžeme hrát s jedním, nebo dvěma šestkovými hráči uprostřed pole,“ říká slovenský kouč. V placené části článku najdete i rozhovor s Miroslavem Koubkem, bývalým trenérem Západočechů.Názory, že by měl špičkový tým FORTUNA:LIGY opustit zakořeněné pojetí se dvěma defenzivními šestkami a předsunutou desítkou, se z řad expertů objevovaly v posledních měsících stále častěji, jelikož hra Viktorie postrádala švunk, tempo a známky agresivity. Bylo zřejmé, že změna je žádoucí. A to nejen ve výraznějším zapojení mladších ročníků, ale též v základním rozestavení.

Schéma 4 – 3 – 3? Ano, to může být cesta, což na přímý dotaz deníku Sport připustil i mozek plzeňského realizačního týmu Adrián Guľa. Uvažujete o změně herní šablony? Tak zněla otázka.

„Víte, rozestavení hráčů beru jen napsané na papíře. Podstatné je, aby hráči byli schopní rotovat, ale přiznávám, že podle soupeřů můžeme hrát s jedním, nebo dvěma šestkovými hráči uprostřed pole. Nad rozestavením 4 – 3 – 3 určitě uvažujeme. Ovšem budeme vycházet z určitých zavedených principů, poslední éra tady byla úspěšná a kvalita v hráčích jednoznačně je. Teď na nich bude, jak navnímají změny, které plánujeme. Myslím, že můžeme hrát i na tři útočníky v jiném postavení. Musíme se na to podívat, zjistit, jak reagují hráči a co jim bude sedět. Je možné, že budeme praktikovat totožné rozestavení (4 – 2 – 3 – 1), ale pro hráče s jinými úkoly,“ zamyslel se Guľa.

Guľa v Plzni: Nový impuls pomůže, říká redaktor Sportu
Video se připravuje ...

Zásadní pro změnu systému je rešerše kádru. Jinak řečeno je třeba zjistit, zda má kouč dostatek hráčů splňující nároky na přechod k novému schématu. „Má, o tom není sporu. Plzni se vrátilo několik hráčů z hostování, všichni do jednoho jsou ve 4 – 3 – 3 využitelní,“ je přesvědčený Miroslav Koubek, expert Sportu.

Jaké jsou nejmarkantnější změny oproti 4 – 2 – 3 – 1?

Místo dvou šestek zůstává

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga
Články odjinud


Články odjinud