Plzeň, model 2020. Guľa uvažuje o formaci jako Liverpool, co se změní? | iSport.cz
Radek Špryňar
18. ledna 2020 • 04:40

Plzeň, model 2020. Guľa uvažuje o formaci jako Liverpool, co se změní?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plzeň prochází změnou faceliftu. Model 2020 má mít mladší vizáž, modernější křivky a silnější motor. S tím souvisí i to, že nový trenér Adrián Guľa uvažuje o změně rozestavení. Pod vládou Pavla Vrby se Viktoria dogmaticky držela herního schématu 4 – 2 – 3 – 1, nyní by mohla přejít na šmrncovnější 4 – 3 – 3. Tedy stejně jako současný vládce světového fotbalu Liverpool. „Podle soupeřů můžeme hrát s jedním, nebo dvěma šestkovými hráči uprostřed pole,“ říká slovenský kouč. V placené části článku najdete i rozhovor s Miroslavem Koubkem, bývalým trenérem Západočechů.Názory, že by měl špičkový tým FORTUNA:LIGY opustit zakořeněné pojetí se dvěma defenzivními šestkami a předsunutou desítkou, se z řad expertů objevovaly v posledních měsících stále častěji, jelikož hra Viktorie postrádala švunk, tempo a známky agresivity. Bylo zřejmé, že změna je žádoucí. A to nejen ve výraznějším zapojení mladších ročníků, ale též v základním rozestavení.

Schéma 4 – 3 – 3? Ano, to může být cesta, což na přímý dotaz deníku Sport připustil i mozek plzeňského realizačního týmu Adrián Guľa. Uvažujete o změně herní šablony? Tak zněla otázka.

„Víte, rozestavení hráčů beru jen napsané na papíře. Podstatné je, aby hráči byli schopní rotovat, ale přiznávám, že podle soupeřů můžeme hrát s jedním, nebo dvěma šestkovými hráči uprostřed pole. Nad rozestavením 4 – 3 – 3 určitě uvažujeme. Ovšem budeme vycházet z určitých zavedených principů, poslední éra tady byla úspěšná a kvalita v hráčích jednoznačně je. Teď na nich bude, jak navnímají změny, které plánujeme. Myslím, že můžeme hrát i na tři útočníky v jiném postavení. Musíme se na to podívat, zjistit, jak reagují hráči a co jim bude sedět. Je možné, že budeme praktikovat totožné rozestavení (4 – 2 – 3 – 1), ale pro hráče s jinými úkoly,“ zamyslel se Guľa.

Guľa v Plzni: Nový impuls pomůže, říká redaktor Sportu

Zásadní pro změnu systému je rešerše kádru. Jinak řečeno je třeba zjistit, zda má kouč dostatek hráčů splňující nároky na přechod k novému schématu. „Má, o tom není sporu. Plzni se vrátilo několik hráčů z hostování, všichni do jednoho jsou ve 4 – 3 – 3 využitelní,“ je přesvědčený Miroslav Koubek, expert Sportu.

Jaké jsou nejmarkantnější změny oproti 4 – 2 – 3 – 1?

Místo dvou šestek zůstává

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud