Sparta blízko první posile! Souček stojí 15 milionů, na jaře zůstane v Opavě | iSport.cz
Jan Vacek
30. ledna 2020 • 09:55

Sparta blízko první posile! Souček stojí 15 milionů, na jaře zůstane v Opavě

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Na Kangovo místo máme přetlak, těší kouče Sparty Kotala
Změny ve F:L: Jak se bude testovat a kolik to kluby bude stát?
VŠECHNA VIDEA ZDE

První zimní posila pro Spartu je podle všeho na cestě. Jak informoval server iSport.cz už v polovině ledna, Letenští si v Opavě vyhlédli talentovaného záložníka Filipa Součka. V posledních dnech se jednání o přestupu výrazně posunula, zbývá doladit poslední náležitosti. Pražané za devatenáctiletého mladíka zaplatí zhruba 15 milionů korun, Souček zůstane pro jaro v Opavě formou hostování.Nezvyklé ticho panuje během probíhajícího přestupového období kolem Sparty. Největší tuzemský klub dosud nepředstavil jedinou zimní posilu, to by se ovšem mohlo v nejbližších dnech změnit.

Podle informací portálu iSport.cz jsou Pražané blízko dotažení transferu mladého záložníka Filipa Součka z Opavy. „Aktuálně se dotahují poslední smluvní náležitosti,“ potvrdil zdroj obeznámený s průběhem námluv.

Jakmile se doladí transferová smlouva mezi oběma kluby, podstoupí Souček zdravotní prohlídku a přestup bude zkompletován. Za perspektivního mladíka by měli Letenští zaplatit zhruba 15 milionů korun.

Okamžitou posilou ovšem Souček nebude, jarní část sezony ještě stráví na hostování v Opavě. Ve slezském klubu by měl mít zajištěný velký herní prostor, ve Spartě by musel čelit ohromné konkurenci.

Trenér Václav Jílek má totiž momentálně do středu pole k dispozici Michala Sáčka, Ladislava Krejčího, Guélora Kangu, Michala Trávníka, Bořka Dočkala, Georgese Mandjecka či Jana Fortelného.

Souček v dosavadním průběhu ročníku naskočil do třinácti zápasů, další dva starty přidal v MOL Cupu. Na hřišti strávil dohromady 767 minut.

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

SFC Opava Vše o klubu ZDE

Jílek: Prioritou zůstává stoper. Dočkal ukázal rozdílové věci

Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám

SESTŘIH: Sparta - Ústí nad Labem 1:0. Po přestávce rozhodl Sáček

 

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud