Fillo? Podle Příhody jasná ČK. Komise sudí podržela, vytkla vyloučení Kroba | iSport.cz
Jakub Konečný
25. února 2020 • 19:12

Fillo? Podle Příhody jasná ČK. Komise sudí podržela, vytkla vyloučení Kroba

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Barcelona - Bayern 2:8. Brutální debakl! Německý tým je v semifinále
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ostravský bek Martin Fillo měl za faul na jabloneckého Jana Sýkoru v pondělní dohrávce FORTUNA:LIGY dostat podle komuniké komise rozhodčích FAČR žlutou kartu. Bývalý prvoligový rozhodčí Radek Příhoda přitom vyjádřil opačný názor. „Jasná ČK. Videorozhodčí ne, že má, ale MUSÍ, volat rozhodčího k monitoru,“ uvedl na svém twitterovém účtu.Byl to moment, který vzbudil velké emoce. Martin Fillo, obránce Baníku, v pondělní dohrávce s Jabloncem zcela mimo těžiště hry nevybíravým zákrokem vyřadil ze hry Jana Sýkoru. Incident proběhl za zády hlavního sudího Ondřeje Pechance, jenže VAR Emanuel Marek ho jako faul na červenou kartu neposoudil a Pechance tudíž ani nevyzval k tomu, aby si celou situaci prohlédl na monitoru.

„Já to ještě neviděl, ale mám dvacet sms zpráv, kdy mi všichni říkají, že jasná červená. Na co pak máme VAR? Já ho teda nechtěl, ale všichni ho chtějí. A stejně se to nevyřeší. Radši se k tomu ani nebudu vyjadřovat,“ soptil bezprostředně po utkání trenér hostí Petr Rada.

Jeho názor v průběhu dneška podpořil i bývalý elitní sudí Radek Příhoda. „Mnoho fanoušků, hráčů, apod. mi píše ohledně včerejší situace. Za sebe a je to pouze názor Radek Příhody: Jasná ČK. Videorozhodčí ne, že má, ale MUSÍ, volat rozhodčího k monitoru. Jo a nemusím mít pravdu,“ uvedl Příhoda na svém twitterovém účtu.

Baník - Jablonec: Střet Filla se Sýkorou mimo hru zůstal nepotrestán
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Podle komuniké, které v podvečer zveřejnila komise rozhodčích, měl být však Fillo potrestán pouze žlutou kartou.

„V 61. minutě měl být napomenut žlutou kartu domácí hráč č. 7 za bezohledné vrážení do soupeře. Rozhodčí Ondřej Pechanec přestupek nemohl vidět, jelikož se udál za jeho zády. Čtvrtý rozhodčí Jan Machálek s asistentem rozhodčího Zdeňkem Dobrovolným chybně hlavnímu rozhodčímu neposkytli potřebnou informaci. VAR dle Protokolu správně neintervenoval v rámci nastalé situace,“ zastala se komise videorozhodčího Marka, který ostrý zákrok jako důvod k vyloučení neposoudil.

Naopak druhá žlutá karta a tím pádem i červená pro jabloneckého Jana Kroba, která rovněž hnula Radovi žlučí, byla podle komise chybou. „V 94. minutě hlavní rozhodčí nesprávně udělil druhou žlutou kartu a následně červenou kartu hostujícímu hráči č. 16. Jednalo se o nedbalý přestupek,“ vysvětlila.

Jablonec proti Krobově vyloučení podal oficiální protest, který má nyní na základě dobrozdání komise rozhodčích velkou šanci na úspěch. V tom případě by Krob směl nastoupit v sobotním utkání proti Plzni.

SESTŘIH: Baník - Jablonec 1:1. Rychlé góly, duel nedohrál vyloučený Krob

Baník - Jablonec: Trenér Rada končil zápas v emocích a hrozil kameramanovi

Baník - Jablonec: Krob fauloval Filla a po druhé žluté kartě byl vyloučen
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Baník - Jablonec: Byl míč za čarou? Laštůvka vyškrábl hlavičku Jugase s vypětím všech sil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud