7. března 2020 • 18:54

SESTŘIH: Plzeň - Budějovice 1:0. Zasáhl VAR, rozhodl gól v závěru

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Plzně ve 24. kole první ligy doma porazili nováčka České Budějovice 1:0 gólem střídajícího Ondřeje Mihálika z 89. minuty. Viktoria tak v jarní části sezony vyhrála i pátý soutěžní zápas pod trenérem Adriánem Guľou. Druzí Západočeši stáhli v tabulce náskok vedoucí Slavie na sedm bodů, obhájci titulu ale mají k dobru nedělní pražské derby se Spartou. Dynamo po druhé ligové porážce za sebou v neúplné tabulce zůstalo šesté.

Domácí: 89. Mihálik

Hosté:

Domácí: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (85. Hořava) – Kayamba, Beauguel (90+5. Chorý), J. Kovařík (76. Mihálik).

Hosté: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (90+1. Rabušic), Mészáros (70. Ledecký), Mršić – Schranz (88. Kopečný).

8 301 diváků

První velkou šanci si v šesté minutě vytvořil Limberský. Plzeňský bek však ani nadvakrát nepropálil hostující obranu, při druhém pokusu gólmana Drobného na čáře zastoupil zadák Havel.

Domácí častěji drželi míč a měli ještě několik nebezpečných závarů, ale Jihočeši si vždy poradili. Těsně před pauzou měl naopak blízko ke gólu na druhé straně hostující kapitán Sivok, jehož hlavičku brankář Hruška s vypětím sil vytáhnul nad břevno.

Dynamo vstoupilo lépe i do druhého poločasu a Mészáros v 56. minutě přesnou střelou k tyči překonal Hrušku. Hostům však radost dlouho nevydržela, protože branka byla odvolána po zásahu videorozhodčího, který odhalil předchozí faul Čoliče na domácího Kovaříka.

SESTŘIH: Plzeň - České Budějovice 1:0. VAR zrušil gól Dynama, pak domácí rozhodli

Plzeňští v předchozích čtyřech zápasech pod Guľou nastříleli 13 gólů, ale proti Jihočechům se v ofenzivě trápili a těžko se dostávali do šancí. Řezník z rohu hlavičkoval o kousek vedle, o chvíli později minul hostující branku také Čermák ve skluzu.

Domácí se dočkali až v 89. minutě. Bucha přihrávkou za obranu vyslal střídajícího Mihálika, jehož střelu z úhlu si Novák tečoval do vlastní branky. České Budějovice v nejvyšší soutěži s Plzní prohrály posedmé za sebou a pošesté při tom nedaly gól.

Předčasná radost fotbalistů Českých Budějovic po neuznané brance Karola Mészárose

Klíčové momenty utkání

Plzeň - České Budějovice: Beauguel z úhlu na Drobného nevyzrál

Plzeň - České Budějovice: Střelu Mihálika přizvedl bránící Novák mimo dosah Drobného, 1:0

Plzeň - České Budějovice: Po Mihálikově stříleném centru byl blízko gólu Čermák

Plzeň - České Budějovice: Střídající Ledecký z dobré pozice mířil nad bránu

Plzeň - České Budějovice: Po nákopu Čoliče nebezpečně zakončil Brandner

Plzeň - České Budějovice: Dělovka Limberského skončila vedle

Plzeň - České Budějovice: Mészáros uklidil míč k tyči, sudí ale gól zrušil kvůli předešlému faulu na Kovaříka!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - České Budějovice: Hruška fantasticky vyškrábl hlavičku Sivoka!

Plzeň - České Budějovice: Mršič si obhodil Kayambu a následně pálil mimo tyče

Plzeň - České Budějovice: Domácí mačkali svého soupeře, potom pálil Kalvach nad bránu

Plzeň - České Budějovice: Schranz z nadějné pozice pálil nad bránu

Plzeň - České Budějovice: Hlavička Hejdy skončila těsně vedle

Plzeň - České Budějovice: Limberského ránu před brankovou čarou zastavil Havel

Horejš chválil své Dynamo: Ve druhé půli jsme byli lepší

Střelec Plzně Mihálik: Rozhodující gól nebyl záměr!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905