Janetzký ze Zlína šije roušky: Co půjde, pošleme dál. Liga se nedohraje | iSport.cz
18. března 2020 • 16:50

Janetzký ze Zlína šije roušky: Co půjde, pošleme dál. Liga se nedohraje

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
NEJ transparenty z českých fotbalových stadionů: Ostré vzkazy i masivní chorea
TOP příběhy NHL: Pohádka St. Louis, Jágrovy body nebo šokující sezona Knights
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do šití chybějících roušek proti šíření nového typu koronaviru se zapojil i prvoligový zlínský fotbalista Jakub Janetzký. Dvaadvacetiletý záložník vyrábí ochranné pomůcky spolu s přítelkyní, která je zdravotní sestra, a její rodinou. Zatím ušili asi 20 roušek.„Byl to náš společný nápad. Vzhledem k tomu, že je přítelkyně zdravotní sestra, tak ví, jak moc je aktuální stav vážný, takže mě do celé té situace zasvětila. Myslím, že je to potřeba,“ uvedl pro klubový web Janetzký.

„Chtěli jsme, aby se mladí lidé nebáli nosit roušky a aby věděli, že se není za co stydět. Přítelkyně toto dala na svůj instagramový profil, kde se jí následně ozvala slečna s prosbou, zda bychom nemohli několik kusů dodat i pro jejího strejdu, pracujícího pro policii,“ doplnil Janetzký.

Koronavirus a sport ONLINE: vše o odložených zápasech, zrušených sezonách a nakažených sportovcích ZDE<<<

Dosud ušili přibližně 20 roušek. „Nemáme jich moc, ale je to i tím, že máme starý šicí stroj, který jsme těžce sháněli. Má špatné jehly a nemáme moc materiálu, ale co půjde, pošleme dál,“ prohlásil Janetzký.

Stejně úctyhodnou činnost dělá v současné době i hráč Teplic Tomáš Vondrášek, který nejprve přijal výzvu k nošení roušky a následně se společně s manželkou také začal věnovat šití.

 

Vzhledem k nouzovému stavu v České republice a přerušení první ligy trénuje Janetzký jako ostatní sportovci individuálně. Přípravu v domácím režimu zvládá bez problémů. „Individuální plán plním dle pokynů, chodím běhat a posiluji. Mou velkou výhodou je domácí posilovna, takže je to momentálně místo, kde vypnu a můžu se plně soustředit na přípravu,“ uvedla opora Zlína.

„Skládá se z běhání a posilování s vlastním tělem. Většinou jdu ráno do posilovny a odpoledne si zaběhat. Od trenérů jsme dostali mustr, jak by to mělo vypadat, a podle toho se řídím. Jsou tam ukázky cviků, jak mají vypadat, a různé typy běhů, ať už nějaké kontinuální běhy nebo běhy, kde se mění intenzita,“ přiblížil hráč s 45 ligovými starty a čtyřmi góly.

Má obavy, aby ligová sezona, ze které zbývá odehrát šest kol základní části a nadstavba, nemusela být ukončena. „Bohužel vzhledem k tomu, že nikdo netuší, jak dlouho bude tento stav trvat, si myslím, že se liga nedohraje. Samozřejmě bych byl za příznivý stav rád, ale tohle je vyšší moc. Nikdo nemůžeme říct, jak to bude,“ řekl bývalý hráč Opavy a Jablonce.

Karanténa zastavila fotbal. Hráči mají sporttestery a trénují individuálně

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud