Jak dál s kádrem ve Spartě: Oříšek Kanga, na Letné už se řeší Hancko | iSport.cz
Jan Vacek
20. března 2020 • 05:00

Jak dál s kádrem ve Spartě: Oříšek Kanga, na Letné už se řeší Hancko

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
Kadlec ve velkém rozhovoru o koronaviru, pohodě na Slovácku, ale i Spartě. Jak žije bez fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je jich devět. Kopou za Spartu, oblékají rudý dres. Společného ale mají mnohem víc. Shodně jim totiž k 30. červnu končí smlouvy. Sportovní ředitel Tomáš Rosický se tak blíží na rozcestí, kde bude muset rozhodnout, jakým směrem největší český klub stočit. Ze zmíněné skupinky hráčů největší pozornost budí záložník Guélor Kanga. „Kanga je výborný hráč, Dočkal je ale pro týmový výkon platnější,“ shodují se experti deníku Sport Miroslav Koubek a Ivan Kopecký v rozboru pro iSport Premium.Je to situace, která v dalších prvoligových klubech nemá obdoby. Guélor Kanga, Dávid Hancko, Martin Frýdek, Lukáš Štetina, Semih Kaya, Georges Mandjeck, Costa, Martin Graiciar, David Bičík. Této devítce fotbalistů současného kádru Sparty vyprší po sezoně smlouva.

Pro sportovního ředitele Tomáše Rosického to představuje šanci, jak mužstvo znovu o kus víc uzpůsobit svým představám. Rozvážou se mu ruce, aby mohl rudou šalupu nasměrovat po proudu, který mu přijde nejpříznivější. Je ale jasné, že na něj čeká celá řada těžkých rozhodnutí.

To vůbec nejsložitější se může dotýkat Kangy.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud