Na šest měsíců dolů o 20 procent. Na snížení platů se dohodli i v Boleslavi | iSport.cz
24. března 2020 • 19:15

Na šest měsíců dolů o 20 procent. Na snížení platů se dohodli i v Boleslavi

Autor: šf
TOP VIDEA
Kadlec ve velkém rozhovoru o koronaviru, pohodě na Slovácku, ale i Spartě. Jak žije bez fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Musíme si pomáhat. Název známého českého filmu lze vztáhnout i na dění ve fotbalových klubech, na které dopadá tíživá situace způsobená epidemií koronaviru a ekonomické trable. Proto se první z nich dohodly s hráči na úpravě jejich platů. Po Jablonci to udělali i v Mladé Boleslavi. Také tam hráči vyšli vstříc klubovým šéfům a souhlasili se snížením mezd.S nadsázkou vzato, jako by to šlo ze severu na jih. Jablonecký boss Miroslav Pelta se domluvil s hráči v čele s kapitánem Tomášem Hübschmanem na umenšení jejich platů o blíže neurčenou část.

Z klubů FORTUNA:LIGY to ten Peltův oficiálně oznámil ze všech nejdřív. V podvečer se k němu přidali i v Mladé Boleslavi. Důvod je nasnadě: řádění koronaviru.

I ve středu Čech kvůli němu museli najet na „bezápasový“ režim obvyklý i jinde, to znamená individuální přípravu podle tréninkových plánů. Vedle sportovních změn však nastal čas i pro ty ekonomické. Proto se na společné schůzce sešli prezident mladoboleslavského klubu Josef Dufek, trenér Jozef Weber a lídr kabiny Marek Matějovský. Výsledek: v příštích šesti kalendářních měsících se platy hráčů s profesionální smlouvou sníží o dvacet procent.

„Všichni vnímáme, v jaké jsme nyní těžké, abnormální situaci. Vážím si toho, že hráči s návrhem na snížení platů souhlasili. Je to pro mě i důkaz toho, že jsme si v Mladé Boleslavi nechali správné fotbalisty,“ řekl serveru iSport.cz Dufek. Podobné opatření lze v dalších dnech očekávat i v dalších tuzemských klubech.

Fotbalisté Mladé Boleslavi oslavují třetí vstřelenou branku v zápase s ostravským Baníkem
Fotbalisté Mladé Boleslavi oslavují třetí vstřelenou branku v zápase s ostravským Baníkem

FK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

Výsměch! Weber odmítl hodnotit zápas na Baníku, poděkoval a odešel

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud