14. června 2020 • 19:12

SESTŘIH: Bohemians - Jablonec 3:0. Domácí slaví šestou výhru za sedm kol

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Bohemians 1905 ve 30. kole první ligy porazili 3:0 Jablonec, základní část zakončili na osmém místě a v semifinále skupiny o Evropu vyzvou deváté Slovácko. O výhru Pražanů se postarali Jhon Mosquera, Martin Dostál a Petr Hronek. Jablonec, který čeká elitní skupina o titul, i kvůli výhře Sparty na Slovácku 2:0 klesl na čtvrté místo.

Oba celky měly před utkáním jisté místo ve svých skupinách. Trenér Bohemians Luděk Klusáček na rozdíl od jabloneckého kouče Petra Rady základní sestavu oproti poslednímu duelu výrazně protočil a udělal osm změn.

"Klokany" po celé utkání vytrvale povzbuzoval "kotel", v němž se sešlo několik desítek fanoušků. Další příznivci sledovali souboj na štaflích přes zídku naproti hlavní tribuně.

V šesté minutě si na Vackův centr naskočil ve vápně Mosquera, ale jeho skákavou hlavičku vyrazil gólman Hrubý nad. Po následujícím rohovém kopu hlavičkoval Hůlka vedle.

V desáté minutě už akce po ose Vacek, Mosqeura přinesla gólovou radost domácích. Vacek tentokrát nacentroval na zadní tyč, kolumbijský křídelník přeskočil Holíka a otevřel skóre.

Za čtyři minuty udeřili "Klokani" podruhé. Do Vaníčkova centru se položil Dostál a hlavou přesně zamířil k tyči. Se spoluhráči pak oslavil gól "kolíbkou", jelikož se mu počátkem června narodila dcera Valentýnka.

Vršovický celek nadále udával tempo hry a Severočechy k ničemu nepustil. V 37. minutě vypálil Vacek z hranice vápna, těsně však přestřelil.

SESTŘIH: Bohemians - Jablonec 3:0. Klokanu půjdou do prostřední skupiny z osmého místa

Čtyři minuty po pauze se do odraženého míče opřel před šestnáctkou střídající Černák, který překonal domácího gólmana Le Gianga. Branka však kvůli ofsajdu neplatila. Poté si Le Giang poradil s Černákovou hlavičkou. Po skoro hodině hry byl ve vápně osamocený Vaníček, jenže velkou šanci zakončil střelou nad břevno. Na opačné straně Matoušek neproměnil samostatný únik.

V 80. minutě stanovil konečné skóre střídající Hronek, který po přihrávce Schumachera zakončil do odkryté branky a stylově tak oslavil 100. ligový start.

Bohemians završili základní část šestou výhrou z posledních sedmi kol. K osmému místu jim pomohly především výsledky v Ďolíčku, kde nasbírali 31 z celkových 42 bodů. Pražané doma zdolali Jablonec ve čtvrtém z uplynulých pěti ligových zápasů.

Domácí: 10. Mosquera, 14. M. Dostál, 80. Hronek

Hosté:

Domácí: P. Le Giang – Hůlka, Bederka, Krch (C) – M. Dostál, Vacek (68. Květ), Ljovin, Schumacher (83. Šmíd) – Vaníček (60. Vodháněl), Nečas (60. Hronek), Mosquera (83. Ugwu).

Hosté: V. Hrubý – Libor Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob (46. Černák) – Považanec – Pleštil, Kratochvíl, T. Pilík (46. Matoušek), Sýkora – Doležal (C) (74. Chramosta).

Bohemians - Jablonec: Chramosta v závěru nedokázal trefit bránu

Bohemians - Jablonec: Schumacher nacentroval pod sebe na Hronka, ten přidal třetí gól Klokanů, 3:0

Bohemians - Jablonec: Matoušek se snažil přelobovat Le Gianga, míč se snesl vedle tyče

Bohemians - Jablonec: Znovu Černák! V pádu hlavičkoval, Le Gianga nepřekonal

Bohemians - Jablonec: Černák parádním volejem překonal Le Gianga, gól neplatí kvůli ofsajdu

Bohemians - Jablonec: Vacek našel odražený míč a pálil těsně nad

Bohemians - Jablonec: Dostál poslal míč přesně do sítě a Klokani vedli už 2:0!

Bohemians - Jablonec: Ránu Nečase srazil Jeřábek

Bohemians - Jablonec: Gól! Mosquera umístil balon za bezmocného Hrubého, 1:0

Bohemians - Jablonec: Hůlka z dobré pozice minul

Bohemians - Jablonec: Velká šance domácích! Mosquera odrazil balon o zem pod břevno, Hrubý míč přizvedl na roh

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905