LFA chce přitvrdit proti rasismu. Sudí přeruší zápas, mohou ho i ukončit | iSport.cz
19. června 2020 • 18:20

LFA chce přitvrdit proti rasismu. Sudí přeruší zápas, mohou ho i ukončit

Autor: ros
Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Incidentů přibývalo a Ligová fotbalová asociace striktně řekla dost. Poté, co si plzeňský útočník Jean-David Beauguel vyslechl rasistické hučení fanoušků v Olomouci a následně jeho kolega Joel Kayamba na Spartě, dává LFA sudím do ruky mocnou zbraň. Nově budou moci při rasově zabarvených pokřicích publika přerušit, či v nejzazším případě dokonce předčasně ukončit zápas.Pokuta 120 tisíc pro Olomouc byla jen důsledek, teď přicházejí i opatření. Jean-David Beauguel se po incidentech v posledních dvou duelech Viktorie důrazně ohradil proti poměrům v českém fotbale. Na Andrově stadionu byl terčem rasově zabarvených útoků on, o tři dny později na Letné jeho parťák Kayamba.

„Chtěl bych vědět, kdy vedení české ligy udělí za rasismus velké sankce. Kdy?“ ptal se twitteru a vyvolal diskuzi. „Můžou na mě dělat opičí zvuky a nikdo nereaguje? Jsem z toho totálně smutný a znechucený. Nevidím důvod, proč tu zůstávat,“ stěžoval si po zápase.

Sportovci na sítích: Beauguel si postěžoval na rasismus, Fenin maká

K opatřením, která mají podobným případům na tribunách zamezit, teď přistupuje i Ligová fotbalová asociace. „Rasismus stejně jako další formy diskriminace na fotbalové stadiony nepatří a LFA proto bude i nadále v budoucnu podobné případy tvrdě trestat,“ píše asociace na stránkách FORTUNA:LIGY.

Iniciovala proto jednání s Komisí rozhodčích FAČR, z něhož vzešel postup, který umožňuje „v nejzazším případě a při opakujících se projevech rasismu v publiku přerušit nebo dokonce ukončit ligové utkání.“ A to už od víkendového prvního kola nadstavby.

Rasismus a jakékoliv formy diskriminace chce LFA dál přísně trestat a bude se zabývat možnostmi dlouhodobé kampaně. Na nejbližším zasedání Ligového výboru chce také debatovat nad možnostmi zpřísnění Disciplinárního řádu.

MOMENTY 30. kola: Rasismus na Hané, vyloučený masér v Edenu a Táborský v roli brankáře

Vstoupit do diskuse
4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud