SESTŘIH: Baník - Slavia 1:3. Hosté urvali v Ostravě důležité tři body

1
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Fotbalisté Slavie vstoupili do nadstavbové části první ligy výhrou 3:1 v Ostravě a výrazně se přiblížili obhajobě titulu. Červenobílí minimálně do neděle povedou tabulku s devítibodovým náskokem na Plzeň, kterou čeká domácí zápas s Jabloncem. Západočechy přivítají Pražané ve středu v dalším kole a už mohou získat titul.

Domácí: 90. D. Buchta

Hosté: 14. Zima, 43. Bořil, 90+2. Musa

Domácí: Laštůvka – J. Pokorný, Stronati, Svozil, Fleišman (C) – Jánoš, Kaloč (81. Drozd), Jirásek (65. Smola) – Potočný (81. Baroš), O. Šašinka (56. Kuzmanović), Lalkovič (65. D. Buchta).

Hosté: O. Kolář – Coufal, Frydrych, Zima, Bořil (C) – Ševčík (75. Traoré), Holeš – Masopust (82. Oscar), Stanciu (86. Takács), Provod – Tecl (86. Musa).

1722 diváků

Slavia si tři body v Ostravě zajistila brankami Davida Zimy a Jana Bořila z první půle. Domácí David Buchta v 90. minutě snížil, ale hosté ihned kontrovali Petarem Musou. Ligové vítězství v Ostravě si obhájce titulu připsal po necelých pěti letech. Baník doma v nejvyšší soutěži nevyhrál posedmé za sebou a zůstal v tabulce šestý.

Zatímco minulý týden v závěru základní části při remíze 2:2 v Ostravě vyprodukovala Slavia dvě střely mezi tyče za celé utkání, dnes tuto bilanci srovnala už po třech minutách. Nejprve se Tecl protáhl zprava před Laštůvku, který jeho střelu vyrazil před dalšího slavistu, a následný pokus už místo gólmana na lajně odkopával Stronati.

Na Slavii bylo vidět, že další klopýtnutí v Ostravě nehodlá dopustit. Od startu byla aktivnější a převahu zužitkovala ve 14. minutě po rohovém kopu Zimou, který z malého vápna nohou usměrnil do sítě Ševčíkův centr. Devatenáctiletý stoper dal svou první ligovou branku.

SESTŘIH: Baník - Slavia 1:3. Sešívaní krok od titulu! Dominantní výkon řídil Stanciu

Hosté měli i po gólu územní převahu. Baník hrozil ojediněle, ale i to málem stačilo. Potočný dostal v 31. minutě krásný pas za obranu, ale hlavičkou Koláře nepřekonal a svůj desátý gól v ligové sezoně nepřidal.

Pražané naopak ještě do přestávky šli do dvougólového trháku. Nadýchaný lob Stanciua za ostravskou linii ve 43. minutě z první umístil hlavičkou k tyči Bořil.

Domácím se ani ve druhé půli nedařilo vytvořit na soupeře tlak, Slavia měla zápas pod kontrolou. V 62. minutě po brejku skórovala potřetí, ale Tecl zakončoval z ofsajdu a gól neplatil.

Šance na mokrém terénu a za soustavného mrholení přibývaly jen na straně Slavie. Zpětnou přihrávku Kaloče v 69. minutě vystihl Masopust, ale Laštůvka jeho sólo zneškodnil stejně jako další ránu slavistického křídla o sedm minut později.

Baník byl skoro celé utkání bezzubý. Až v 90. minutě mu vyšla přímočará akce, Kuzmanovič vysunul Buchtu, který blafákem vstřelil svůj první ligový gól. Hosté ale drama ihned utnuli pojišťující trefou střídajícího Musy po přihrávce od Oscara.

Stanciu: Byli jsme koncentrovaní. Užívám si, že míříme za svým cílem

Kozel: Slavia byla efektivní. Místo vyrovnání jsme dostali druhý gól

Klíčové momenty utkání

Baník - Slavia: Sešívaná radost po závěrečném hvizdu! Hosté jsou krůček od titulu

Baník - Slavia: Musa pohotovým zásahem pojišťuje sešívané vítězství, 3:1 pro hosty!

Baník - Slavia: Závěrečný nápor zkazil Pokorný ranou mimo bránu

Baník - Slavia: Buchta ještě zdramatizoval parádní trefou, 1:2!

Baník - Slavia: Musa šel tvrdě do zákroku proti Stronatimu, dostal žlutou

Baník - Slavia: Masopustovu nebezpečnou střelu na přední tyč si Laštůvka pohlídal

Baník - Slavia: Masopust šel sám na Laštůvku, ale neprostřelil ho!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Slavia: Potočný krvavě sestřelil Bořila, bylo to na červenou?

Baník - Slavia: Tecl mohl přidat třetí gól, byl ale v ofsajdu

Baník - Slavia: Tecl hledal Stancia, jeho umístěná střela byla zblokována

Baník - Slavia: Lalkovičův jedovatý centr zachraňoval před třemi soupeři Coufal

Baník - Slavia: Bořil po fantastickém Stanciově centru zvyšuje na 2:0!

Baník - Slavia: Stanciu padl ve vápně ochotně, vyčinili mu ostravští soupeři

Baník - Slavia: Hlavičku Potočného v tutovce vychytal dobře postavený Kolář!

Baník - Slavia: Provodova slušná rána levačkou mířila jen doprostřed

Baník - Slavia: Jánošovu dalekonosnou pumelici s klidem sebral Kolář

Baník - Slavia: Ševčíkův centr si asi Pokorný srazil do sítě, 1:0 pro sešívané!

Baník - Slavia: Obří závar před Laštůvkovou bránou, brankář skvěle vychytal Tecla

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905