20. června 2020 • 17:20

SESTŘIH: Příbram – Sigma 2:0. Škoda pálil z penalty, výhru pojistil Tregler

1
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Příbrami v úvodním kole skupiny o záchranu nadstavbové části první ligy doma porazili Olomouc 2:0 a posunuli se na předposlední místo tabulky, znamenající účast v baráži o nejvyšší soutěž. Středočeši mají čtyři zápasy před koncem sezony bodový náskok na šestnáctou Opavu. O góly se postarali Michal Škoda z penalty a Jaroslav Tregler. Jedenáctá Sigma prohrála v pátém z posledních šesti kol.

Domácí: 32. Michal Škoda, 62. Tregler

Hosté:

Domácí: Melichar – Kvída (82. Soldát), Dramé, Kleščík, Cmiljanović – Antwi (63. Jindráček), Tregler, Jan Rezek (C), Michal Škoda (70. Pazdera) – Polidar, Zorvan (82. Slepička).

Hosté: Mandous – Látal, Beneš (C), Jemelka, Kerbr (41. Juliš) – Greššák – Hála, Houska (72. Sladký), Zmrzlý, Falta (46. P. González) – Chytil (72. Zahradníček).

Domácí: Díl, Jindráček, Kočí, Pazdera, Slepička, Soldát, Šimek

Hosté: González, Juliš, Reichl, Sladký, Štěrba, Vepřek, Zahradníček

Domácí: Dramé, Polidar

Hosté: Látal

Pavel Franěk. Asistenti: Matěj Vlček, Milan Flimmel. Čtvrtý rozhodčí: Jiří Musil. VAR: Ondřej Pechanec

Na Litavce, Příbram

800 diváků

Po nezáživné úvodní půlhodině hostující Jemelka v pokutovém území zahrál rukou a rozhodčí Franěk po přezkoumání situace na videu nařídil penaltu, kterou ve 32. minutě proměnil Škoda. Nejlepší příbramský střelec zaznamenal sedmý gól v ligové sezoně, skóroval ale poprvé od října a po 13 zápasech.

V závěru první půle mohli domácí vedení navýšit. Kapitán Rezek, jenž se vrátil do sestavy po dvouzápasové absenci, nacentroval na Škodu, ale ten hlavičkoval o kousek vedle. Těsně před pauzou olomouckou branku minul akrobatickými "nůžkami" Antwi.

SESTŘIH: Příbram - Olomouc 2:0. Horváthův tým se zase odlepil ode dna, rozhodl Škoda

Krátce po změně stran se v šestnáctce hostů dostal do zakončení volný Kvída, jenže v dobré pozici selhal a vypálil vysoko nad. V 62. minutě už se Příbramští druhé branky dočkali. Zorvan přistrčil míč Treglerovi a ten se dalekonosnou ranou trefil přesně k tyči.

Chvíli nato Zmrzlý ve zřejmě největší šanci Hanaků křížnou střelou zamířil vedle. V 73. minutě se blýskl domácí brankář Melichar, který zneškodnil přímý kop střídajícího Gonzáleze.

Příbramští v závěru mohli definitivně rozhodnout, ale volný Polidar zblízka trefil jen nohy gólmana Mandouse a z dorážky přestřelil. Příbram doma v lize s Olomoucí popáté za sebou neprohrála a z toho počtvrté zvítězila.

Příbram - Olomouc: Zmrzlý v tutovce! Sám před Melicharem ale netrefil bránu

Příbram - Olomouc: Treglerova přízemní pumelice zapadla k pravé tyči, 2:0!

Příbram - Olomouc: Zmrzlého hlavička skončila vedle pravé tyče

Příbram - Olomouc: Kvída v obří šanci minul bránu

Příbram - Olomouc: Hála se omylem dostal k šanci, ale nezareagoval

Příbram - Olomouc: Antwi se postaral o pohledné nůžky!

Příbram - Olomouc: Škodova hlavička skončila těsně vedle brány

Příbram - Olomouc: Škoda proměňuje penaltu, domácí vedou 1:0!

Příbram - Olomouc: Jemelka zahrál rukou, domácí po přezkumu VAR zahrávají penaltu!

Příbram - Olomouc: Hálova efektní rána netrefila bránu

1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905