21. června 2020 • 16:53

SESTŘIH: Slovácko – Bohemians 1:2. Góly hostů řešil VAR, rozhodl Hronek

Autor: ČTK, adl
1
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

„Klokani“ dál válí! Bohemians vyhráli úvodní utkání play off nadstavbové skupiny o Evropu na hřišti Slovácka 2:1 a vytvořili si skvělou pozici pro odvetu, která se hraje v sobotu v Ďolíčku. Obě trefy hostů musel posvětit až VAR, jak trefu Kamila Vacka ze 14. minuty, tak gól Petra Hronka v 87. minutě. Jedinou radost Slovácka zařídil v nastavení prvního poločasu parádní ranou z dálky Marek Havlík. Druhé utkání se hraje v sobotu od 17:30 v Praze.

Domácí prohráli potřetí za sebou a podruhé po deseti dnech s Bohemians 1905, kteří naopak vyhráli sedmý z osmi posledních zápasů. Odveta se hraje v sobotu 27. června ve vršovickém ďolíčku a vítěz semifinále se utká s lepším z dvojice České Budějovice - Mladá Boleslav.

Domácí tým vstoupil do utkání velmi aktivně, s velkým nasazením a chutí odčinit předchozí nezdary. Výsledkem úvodního náporu bylo břevno, orazítkované po hlavičce Dvořáka, jemuž míč na hlavu posadil Reinberk.

Hosté bez zdravotně indisponovaného střelce Pulkraba zahrozili po čtvrthodině rychlým brejkem po ose Bartek, Nečas. Míč se po centru dostal k Vackovi, který jej poslal do sítě, ale platnost gólu po signalizovaném ofsajdu potvrdilo až video.

SESTŘIH: Slovácko - Bohemians 1:2. Klokani dál válí,oba góly hostů řešil VAR

Slovácko se brzy z inkasované branky otřepalo, snažilo se vyvíjet tlak na obranu soupeře, nicméně mu chyběla přesnost ve finální fázi a také moment překvapení. I proto neměl brankář Valeš do konce první půle moc práce. Přesto se moravský tým dočkal vyrovnání, když v nastaveném čase napřáhl z 25 metrů Havlík a umístil míč přesně k tyči.

Domácí gól evidentně povzbudil a ve 47. minutě pálil tvrdě Navrátil, ale Valeš jeho ránu s obtížemi vyrazil. Na druhé straně se zase po brejku vytáhl Porcal, když zlikvidoval nájezd Nečase.

Fotbalisté Slovácka s Bohemians rozehráli skupinu o Evropu

Další fáze hry byla charakterizována především častými souboji ve středu hřiště, tvrdými zákroky a jen minimem pohledných akcí. Míč měli na kopačkách daleko více domácí, ovšem střely Sadílka ani Reinberka se gólově neujaly.

Rozuzlení duelu přišlo v 87. minutě, kdy se za obranou Slovácka ocitl Hronek, dal gól i přes zvednutý praporek asistenta, jenže hlavní sudí branku po konzultaci s videosudím uznal a hosté tak mohli slavit trochu šťastné vítězství.

Domácí: 45+2. Havlík

Hosté: 14. Vacek, 86. Hronek

Domácí: Porcal – Reinberk, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Divíšek – Navrátil, V. Daníček (C), Havlík, Kalabiška (55. Sadílek) – P. Dvořák (82. Kohút) – Jurečka (60. Zajíc).

Hosté: Valeš – Bartek, Köstl, Hůlka, M. Dostál – Vacek (69. Květ), Jindřišek (C), Ljovin, Hronek (90+1. Krch), Nečas (69. Mosquera) – Vodháněl (80. Ugwu).

Klíčové momenty utkání:

Slovácko - Bohemians: Gól platí! Hronkovu trefu stvrdilo už podruhé v zápasu video, 1:2

Slovácko - Bohemians: Sadílek přistrčil Havlíkovi, míč šel mimo

Slovácko - Bohemians: Sadílek v dobré střelecké pozici poslal míč mimo bránu

Slovácko - Bohemians: Jurečka hlavičkoval nebezpečně na bránu, míč letěl jen těsně mimo
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slovácko - Bohemians: Nečase ve velké šanci vychytal Porcal

Slovácko - Bohemians: Daníček našel Navrátila, ten prověřil Valeše

Slovácko - Bohemians: Vyrovnáno! Marek Havlík přesnou trefou k tyči překonal Valeše, 1:1

Slovácko - Bohemians: Daníček v dobré pozici přestřelil bránu Valeše

Slovácko - Bohemians: Reinberk se snažil ve skluzu zasáhnout míč, v těžké pozici branku netrefil

Slovácko - Bohemians: Vacek dopravil míč do sítě, jeho trefu stvrdil VAR! 0:1

Slovácko - Bohemians: Šance domácích! Střela Dvořáka lízla břevno

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana deníku Sport, neděle 21. června 2020 Titulní strana deníku Sport, neděle 21. června 2020Foto Sport

1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905