27. června 2020 • 19:20

SESTŘIH: Bohemians – Slovácko 2:1. Dva góly v nastavení a postup klokanů

1
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v odvetě semifinále ligové nadstavbové skupiny o Evropu stejně jako v úvodním utkání Slovácko 2:1 a postoupili do finále, v němž vyzvou Mladou Boleslav. Hosté v Ďolíčku vedli od druhé minuty po gólu Václava Jurečky, ale střídající Jhon Mosquera v nastavení druhého poločasu dvěma brankami otočil skóre. Slovácku skončila sezona.

Navzdory limitu 5000 osob na sportovních akcích kvůli omezením proti nemoci covid-19 mohlo ze stavebních důvodů zavítat do Ďolíčku jen 1350 fanoušků. Domácí „kotel“ se opticky zaplnil více než z poloviny a neustále „Klokany“ poháněl vpřed. Jako už tradičně po koronavirové pauze nechybělo za branami stadionu několik příznivců se štaflemi.

V hostující brance si ve 24 letech odbyl ligový debut Nemrava a na lavičce zůstal zkušený obránce Kadlec. Kapitán Pražanů Jindřišek si připsal 350. start v nejvyšší soutěži.

Slovácko začalo odvetu výborně a po 91 sekundách skórovalo. Divíškovu přihrávku Jurečka ve vápně šikovně usměrnil k tyči za bezmocného brankáře Valeše. Hosté v tu chvíli potřebovali k postupu ještě gól.

Domácí se snažili okamžitě odpovědět, jenže Nečas zakončil vedle. Na opačné straně Sadílkova přízemní střela zamířila mimo branku. Po více než půlhodině vypálil Vodháněl z úhlu z přímého kopu jen do gólmana.

Vzápětí si Valeš poradil s nepříjemnou Jurečkovou střelou k tyči zpoza šestnáctky a o chvíli později Kohútova dělovka skončila mimo. V závěru první půle vypálil z hranice vápna Nečas, ale Nemrava jeho pokus vytáhl.

SESTŘIH: Bohemians - Slovácko 2:1. Klokani postupují do bojů o Evropu, Slovácku skončila sezona

Po změně stran si Nemrava poradil s Hronkovou střelou, Vackův pokus zase zamířil nad. Poté Vodháněl zblízka ve skluzu nezužitkoval rychlý brejk domácích. V další šanci Hronkova střela prosvištěla kolem branky. Na druhé straně vystrašilo Valeše Juroškovo zakončení.

Závěr pro domácí fanoušky přinesl doslova infarktové momenty. Nejdříve Sadílek zblízka neprostřelil Valeše a vzápětí Mosquera po samostatném úniku v první minutě nastavení srovnal.

Slovácko se hnalo za prodloužením a málem na něj dosáhlo, jenže Kalabiškova tečovaná střela skončila na břevně. Na následný roh si naběhli všichni hostující hráči včetně Nemravy, čehož využil Mosquera, který poslal míč do opuštěné branky. Bohemians porazili v lize Slovácko potřetí za sebou 2:1 a v nejvyšší soutěži s ním neprohráli posedmé po sobě.

Vršovický celek začne finále skupiny o Evropu příští sobotu na hřišti loňského vítěze této fáze Mladé Boleslavi. Odveta se v Ďolíčku odehraje o tři dny později.

Bohemians slaví postup do finále skupiny o Evropu

Domácí: 90+1. Mosquera, 90+4. Mosquera

Hosté: 2. Jurečka

Domácí: Valeš – M. Dostál, Köstl, Hůlka, Bartek – Jindřišek (C), Vacek (60. Květ), Ljovin (76. Krch) – Hronek (88. Bederka), Nečas (60. Mosquera), Vodháněl (76. Ugwu).

Hosté: Nemrava – Divíšek, S. Hofmann, V. Daníček (C), Reinberk (79. Mich. Kadlec) – Havlík, Sadílek – Kohút (63. Juroška), Jurečka (63. P. Dvořák), Navrátil (57. Kalabiška) – Zajíc (79. Kliment).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Bohemians - Slovácko: V závěru ještě Mosquera trefil prázdnou bránu a definitivně poslal Klokany do finále skupiny o Evropu, 2:1

Bohemians - Slovácko: Kalabiška z hranice pokutového území trefil břevno

Bohemians - Slovácko: Mosquera propálil Nemravu a v první minutě nastavení vyrovnal, 1:1

Bohemians - Slovácko: Další neproměněná šance domácích, Ugwu míč do brány nedopravil

Bohemians - Slovácko: Vacek z hranice šestnáctky pouze přestřelil

Bohemians - Slovácko: Hronek šel sám na Nemravu, který skvěle zasáhl
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Slovácko: Skvělý zákrok Nemravy! Reinberk chyboval, Nečasův pokus Nemrava perfektně zlikvidoval

Bohemians - Slovácko: Povedená rána Kohúta skončila těsně vedle brány

Bohemians - Slovácko: Šance domácích! Hronkova hlavička v bráně neskončila

Bohemians - Slovácko: Vacek v tísni hlavičkoval mimo bránu

Bohemians - Slovácko: Vodháněl svoji dobrou střelu poslal pouze do náruče Nemravy

Bohemians - Slovácko: Sadílkova přízemní střela prosvištěla vedle tyče

Bohemians - Slovácko: Domácí mohli vyrovnat, Nečas mířil pouze vedle

Bohemians - Slovácko: To je rychlost! Jurečka hned ve druhé minutě otevřel skóre, 0:1

1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905