Červená, bílá a orloj! Unikly nové dresy Slavie, reakce jsou bouřlivé | iSport.cz
11. července 2020 • 14:44

Červená, bílá a orloj! Unikly nové dresy Slavie, reakce jsou bouřlivé

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
25
TOP VIDEA
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ziskem 20. titulu v historii získala Slavia podle nepsaných pravidel právo umístit ke svému znaku druhou zlatou hvězdičku, jenže na dres toho do příští sezony přibude daleko víc. Na internet se zřejmě nedopatřením dostaly snímky nové kolekce, kde tradiční sešívaný střih doplňují motivy Prahy, mezi kterými se vyjímá podoba staroměstského orloje. Slávisté reagovali různě. Některým se dresy líbí, další ho divoce odmítají. A zdaleka to není jediná významná zpráva.O nové podobě slávistických dresů mluvil třeba šéf Slavie Jaroslav Tvrdík už dlouho, ale jejich uvedení si rozhodně plánoval jinak. Tradičně se trikoty pro další ročník představují na předsezónní tiskovce, kterou v Edenu plánují až na druhou polovinu srpna. Jenže teď se dresy na několik hodin objevily v e-shopu dodavatele a nová podoba se začala okamžitě šířit mezi fanoušky.

Polovina dresu červená, polovina bílá, to je na slávistických dresech nedotknutelná tradice, jenže při bližším pohledu doplňuje červenou část vzor pražských dominant, hlavně orloje na Staroměstském náměstí. Cíl je jasný: zařadit Slavii mezi dominanty českého hlavního města.

Dresy Slavie pro příští sezonu unikly na internet
Dresy Slavie pro příští sezonu unikly na internet

Ne všichni fanoušci ale změnu okamžitě přijali. Na sociálních sítích se střídají pochvaly, vtípky i komentáře, které zní hodně znechuceně. „Jako slyšel jsem, že to bude nejošklivější dres za posledních 10 let, ale tohle je síla,“ napsal na Twitteru slávista s přezdívkou Woltaire. „Jsme pražský klub, tak proč ne symboly z orloje. Zajímavý upgrade,“ kontrují na Facebooku jiní.

Na síti se objevil i venkovní dres, který bude také sešívaný, jen ne tak výrazně. Obě poloviny totiž budou černé, ale na levé straně je opět „pražský“ vzor, který je na pohled odlišuje. Na oficiální představení a možnost si dres (i se dvěma hvězdičkami) koupit si ale fanoušci musí minimálně několik týdnů počkat.

Počkají si i na příležitost koupit si permanentní vstupenku. Klub totiž nezačne s jejich prodejem do té doby, než bude dovoleno využít aspoň polovinu kapacity stadionu. „Ani po dlouhé diskuzi jsme nenašli skutečně spravedlivý model, který by umožnil vybrat z našich fans jen úzký okruh 4 tisíc návštěvníků,“ vysvětlil předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.  

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze

MOMENTY sezony 19/20: Dominance Slavie, turbulentní Sparta či koronavirus

Tvrdík má další titul: Dneska už se nám určitě nesmějí!

SESTŘIH: Slavia - Sparta 0:0. Dvakrát břevno domácích, Heča vychytal hostům remízu

Vstoupit do diskuse
25

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud