Brno začalo přípravu. Testuje Ukrajince z La Coruni, Vaněk zůstává | iSport.cz
30. července 2020 • 13:05

Brno začalo přípravu. Testuje Ukrajince z La Coruni, Vaněk zůstává

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jen s minimem změn oproti kádru, který vybojoval z druhého místa druhé fotbalové ligy postup mezi elitu, začala přípravu na prvoligovou sezonu Zbrojovka Brno. Hráči se sešli po čtrnáctidenní dovolené na prvním tréninku a už v pátek je čeká první příprava v Blansku. Šanci v ní by měl dostat i Ukrajinec Jevhen Pidlepenec, který přišel do Zbrojovky na zkoušku.Jedenadvacetiletý záložník přišel ze španělské La Coruni, kde ale v uplynulé sezoně odehrál jen dva zápasy za rezervu. „Dostali jsme na něj doporučení, tak se na něj podíváme,“ řekl novinářům sportovní ředitel klubu Tomáš Požár.

Příprava začala dříve, původně ji Zbrojovka plánovala od 3. srpna. „Ale dva týdny dovolené v této době musí hráčům stačit. Situace se může měnit každým dnem a je proto třeba začít pracovat,“ vysvětlil trenér Miloslav Machálek. „Začínáme s tím, co máme k dispozici, a řekl bych, že těch 24 hráčů na startu přípravy je nyní dostatečný počet,“ podotkl.

Prvním nováčkem je stoper Jan Hlavica, který v minulé sezoně hrál v Líšni. „Znám ho od malička, od žáků. Udělal velký progres, zaslouží si tuto šanci,“ uvedl Machálek. Sám do Zbrojovky přišel také z Líšně, kde si stopera vyhlédl.

Na cestě z Prostějova je mistr světa v malém fotbalu Jan Koudelka, ale stejně jako Hlavica nemá ani on na kontě žádný start v první lize. „Já ctím krédo, že kdo se bojí, nesmí do lesa. Čas ukáže, zda se jejich nezkušenost může projevit, či ne. Ve druhé lize ale ukázali, že jsou rozdíloví hráči, tak proč by nemohli být úspěšní v první lize?“ dodal Machálek.

Fotbalisté Brna zahájili přípravu na novou sezonu
Fotbalisté Brna zahájili přípravu na novou sezonu

V kádru Zbrojovky je stále Ondřej Vaněk, který má zkušenost jak z české ligy, tak i z ciziny a reprezentace. „Má v týmu pořád stejnou roli. Přišel jako lídr, chtěl udělat maximum pro postup do první ligy. Ten se povedl, cíl je splněn a teď bude záležet na něm, zda si vybojuje místo v základu,“ řekl trenér na adresu třicetiletého záložníka s osmi starty v národním týmu.

Nad dalšími posilami pro Zbrojovku jsou zatím otazníky. „Vedeme nějaká jednání, není to jednoduché, covid situaci hodně ovlivnil. Myslím si, že moc investovat se nebude, ale chceme být připravení,“ řekl Machálek a prozradil, že nehledá posily do útoku a do branky, ale hlavně na kraje obrany a zálohy.

„Tým se pořád bude vyvíjet, jsme na začátku, uvidíme, jak se bude prezentovat mladý Ukrajinec,“ dodal Požár. Ostravský Baník má podle něho zájem o útočníka Antonína Růska. „Teď přišla konkrétní nabídka a budeme se jí seriózně zabývat,“ řekl manažer.

Brno se bude připravovat výhradně v domácích podmínkách. „Zvažovali jsme nějaké krátké soustředění, ale nakonec jsme to zavrhli, protože tady na Srbské máme výborné podmínky pro přípravu,“ zakončil trenér.

FC Zbrojovka Brno Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud