Baník začal přípravu, Fleišman musel na rentgen. Kozel chválil nové tváře | iSport.cz
Michal Kvasnica
31. července 2020 • 21:48

Baník začal přípravu, Fleišman musel na rentgen. Kozel chválil nové tváře

Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE SLOVENSKA | Baník má za sebou teprve čtyři dny přípravy, navíc té nejtvrdší, ale v úvodním zápase v Nitře, pro kterou to naopak byla generálka na blížící se nejvyšší slovenskou soutěž, to nebylo poznat. Ostravští diktovali tempo hry, na Slovensku uhráli remízu 1:1 jen proto, že nebyli efektivní. Trpělivá kombinace, pěkné akce, pouze ta koncovka...  Výborným výkonem se blýskly dvě (staro)nové tváře: stoper Oleksander Azackij a pravý bek Jan Juroška. Velkým minusem je však bolavý nárt Jiřího Fleišmana, který s podezřením na zlomené kůstky odjel rovnou na rentgen.„Na to, že to bylo první utkání po kondičním týdnu, to z hlediska tempa a náročnosti absolutně splnilo parametry,“ pochvaloval si trenér Luboš Kozel.

Měl k tomu důvod. Až na lacinou branku v úvodu druhé půle, která vyplynula z nedůrazu a podcenění situací, neefektivní práci křídel v prvním poločase a efektivitu, mohl být opravdu spokojen. 

Radost mu udělal například ukrajinský stoper Oleksander Azackij, jenž se vrátil z hostování ve Zlíně a působil nekompromisně. Neprohrál hlavu, jistý byl i v rozehrávce, kdy ukázal zajímavé křížné pasy levou nohou.

„Aza velmi dobře obstál. Chtěli jsme si ho vzít zpátky, protože je to levák, šly o něm zvěsti, že je konstruktivní. Navíc odešel Procházka, takže potřebujeme mít do sezony čtyři stopery. Ujistil nás, že to může být varianta,“ hodnotil kouč.

Vyrovnání zařídil hlavou druhý stoper, Jakub Pokorný, který do sítě přesně trknul krásný kroucený centr Jiřího Fleišmana po rohovém kopu.

Dalším pozitivem teplého večera v Nitře, který zpestřila zhruba padesátka fanoušků Baníku, byl novic Jan Juroška. Posila ze Slovácka na pravém beku ukázala, že její drajv může týmu pomoct.

TOP 10 gólů Baníku: Kuzmanovičovy parády nebo Jánošovo dělo

„Na své straně přinesl obrovské oživení a nebezpečnost,“ složil Kozel kompliment fotbalistovi, jehož zná už v působení Dukle.

Tomáš Zajíc tak výrazný napoprvé nebyl. Jednou sice připravil Jiřímu Fleišmanovi zajímavou pozici, ale sám v dobré šanci míč netrefil a ani úspěšnost v soubojích neměl vysokou.

„Útočník je vždy závislý na tom, jaké balony mu přijdou. V prvním poločase mu tam moc nechodily, takže se neprosadil, ale odehrál devadesát minut v tempu, pracoval. Spokojenost,“ řekl kouč. Zároveň však za „zadrbání“ slibných akcí několikrát zařval například na Carlose de Azeveda či Milana Lalkoviče.

Zaujal například i střídající žolík Ondřej Chvěja, jenž se během chvíle dostal díky dobrému výběru místa hned do několika příležitostí. „Okamžitě byl cítit, mohl dát tři góly,“ usmál se Kozel.

Optimismus z tváře však realizačnímu týmu zmizel, když jeho členové přímo před očima viděli nešikovný souboj na půlce hřiště, do kterého dal nohu vyhlášený tvrďák Jiří Fleišman. Luplo to tak, že se i ostatní baníkovci odpočívající na tribuně okamžitě chytili za hlavu s vyděšeným výrazem...

Fleišman sice v utkání ještě pár minut pokračoval, ale po duelu bylo jasné, že jeho bolavý nárt musí být vyšetřen. Levý bek tak zamířil rovnou na rentgen do tamní nemocnice.

V sobotu čeká Slezany druhý slovenský test, tentokrát se představí ve Zlatých Moravcích, pro které to bude rovněž generálka na Fortuna ligu. V dresu FCB se představí úplně jiná sestava, v plánu je protočit zátěž rovnoměrně a dát šanci všem.

Přípravné fotbalové utkání:

Nitra - Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Branky: 49. Hovhannisjan - 56. Pokorný.

Sestava Ostravy: Budinský - Juroška, Pokorný, Azackij, Fleišman (78. Reiter) - Kaloč, Jirásek - Lalkovič, Šašinka, De Azevedo (46. Granečný) - Zajíc (78. Potočný). Trenér: Kozel.

FC Baník Ostrava Vše o klubu ZDE

TOP jedenáctka fotbalové sezony: Stanciu, Kanga, vynikal Malinský

Ve Slavii se bude řezat kádr. Až deset hráčů může zamířit jinam
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

O slávisty je zájem v Premier League, Olayinku chce zase Stuttgart

iSport podcast: Šla Opava koronaviru naproti? Blýská se v klubu na lepší časy?

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud