Baník hledá manažera, co překoná dvouletku. Láká Grussmanna z Opavy | iSport.cz
Michal Kvasnica
4. srpna 2020 • 13:53

Baník hledá manažera, co překoná dvouletku. Láká Grussmanna z Opavy

Vstoupit do diskuse
12
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva roky. Pro Baník magická meta, přes kterou se ve funkci žádný z posledních sportovních ředitelů nedostal. Jak Marek Jankulovski, tak jeho předchůdce Dušan Vrťo po dvou letech klub opustili. A protože trenér Luboš Kozel podepsal na Bazalech dlouhodobou smlouvu, aby měl dostatek prostoru pro personální i herní obměnu, k úspěchu je třeba mít po ruce šéfa na podobné myšlenkové vlně. Ostravští lákají Aloise Grussmanna z Opavy, kterému už předložili nabídku.Vzpomínáte na prosincové vybírání nového trenéra Baníku, když vedení přestalo počítat s Bohumilem Páníkem? Favoritem byl od začátku Luboš Kozel, se kterým byli Ostravští v kontaktu přes půl roku, zároveň však měli do poslední chvíle v záloze i variantu B, konkrétně Martina Haška, který to po dlouhých měsících poprvé okomentoval.

„Při jednáních jsem už pracoval na složení realizačního týmu, na kádru, na možných příchodech. Přemýšlel jsem, jak posunout hru. Byl jsem významně mentálně zainteresovaný, takže jsem byl zklamaný, když to nedopadlo,“ přiznal Hašek. Možná poněkud drsný přístup, na druhou stranu lze chápat, že v takových případech si zájemci kryjí záda, aby nebyli za neúspěšné amatéry, když první volba nakonec cukne.

Nyní se takový scénář na Bazalech při hledání nového sportovního ředitele pravděpodobně opakovat nebude, protože vytipovaný muž má před ostatními mnohem větší náskok, než měl Kozel před Haškem. Jedničkou na pozici po Marku Jankulovském je zkušený Alois Grussmann z Opavy. Od Ostravy již dostal oficiální nabídku, což deníku Sport potvrdilo několik zdrojů už během víkendu, a dost vážně se jí zabývá.

Trenér Baníku Ostrava Luboš Kozel
Trenér Baníku Ostrava Luboš Kozel

„Nezlobte se, ale zatím se k této situaci nebudu vyjadřovat,“ omluvil se bývalý výborný fotbalista, jenž v SFC působí již sedm let. Za tu dobu se klub vyhrabal z MSFL až do nejvyšší soutěže, v roce 2017 si dokonce zahrál finále MOL Cupu.

„Bez komentáře,“ stroze odpověděl na téma Grussmann i Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku, jenž má po konci Jankulovského na starost veškerou sportovní agendu. Byť mu občas s telefonáty s potenciálními posilami „vypomůže“ sám trenér Luboš Kozel, je jasné, že Bělák nemůže stíhat vše.

Nicméně jelikož jde vzhledem k rivalitě obou klubů a třem pikantním transferům během roku a půl (Nemanja Kuzmanovič, Tomáš Smola, Jaroslav Svozil, čtvrtým mohl být nedávno Štěpán Harazim) o ožehavé téma, je jasné, že všechny strany váže mlčenlivost. I kvůli fanouškům, jejichž reakce mohou být všelijaké…

„Tuto informaci potvrdit nemohu, pan Grussmann má navíc v našem klubu platnou smlouvu. Již v minulosti jsem zaznamenal takové informace, které se nepotvrdily. Víc k tomu v tuto chvíli nemám co říct,“ doplnil opavský ředitel Jaroslav Rovňan.

A ona varianta číslo dvě? Kromě pětapadesátiletého Grussmanna se v ostravských kancelářích údajně skloňuje i jméno o tři roky staršího Luďka Mikloška, jenž za Baník chytával, než vyrazil za velkou kariérou do Anglie, a nyní se stará o brankáře v agentuře Sport Invest.

Zatím jde však pouze o možnost hypotetickou, než že by se na rozdíl od Grussmanna opravdu jednalo. „Nikdo z Baníku se mnou nemluvil, nejsem s nikým v kontaktu,“ sdělil Mikloško.

A protože angažování Adolfa Šádka, tvrdého bosse Plzně, je sice dlouhodobě vysněný plán, nicméně momentálně sci-fi, hodně rušno bude v nejbližších dnech v Opavě, jejíž hráči se ve středu poprvé sejdou a absolvují fyzické testy. Ještě stále pod Grussmannovým dohledem, ale jak dlouho?

TOP 10 gólů Baníku: Kuzmanovičovy parády nebo Jánošovo dělo

Změny v Baníku: Jak se vyplatí posily, a kdo ještě odejde?

FC Baník Ostrava Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
12

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

4.kolo
Články odjinud


Články odjinud