Virus v kádru Slavie. Liga ohrožena není, co zápasy mistra? | iSport.cz
11. srpna 2020 • 18:01

Virus v kádru Slavie. Liga ohrožena není, co zápasy mistra?

Autor: jam
Vstoupit do diskuse
10
TOP VIDEA
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
Sparta - Zlín: Penalta pro domácí! Procházka nešťastně zavadil o Krejčího, zasáhl VAR
VŠECHNA VIDEA ZDE

Scénář z konce ligy, kdy karantény pro Karvinou a následně pro Opavu zcela zmrazily Skupinu o záchranu, se opakovat nebude. Čerstvý případ koronaviru v kádru mistrovské Slavie neohrozí začátek nového ročníku FORTUNA:LIGY. Soutěž bude zahájena podle plánu, tedy v pátek 21. srpna zápasem mezi Plzní a Opavou, o víkendu bude následovat další program úvodního kola. Jen duel „sešívaných“ může být (a zřejmě i bude) odložen.„V okamžiku, kdy některý z týmu nebude moct hrát, protože bude v karanténě, tak se jeho zápasy odloží a ostatní hrají. Při první příležitosti se to dohraje,“ potvrdil Sportu šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Slavia má hrát první duel nové sezony v neděli 23. srpna v Českých Budějovicích, druhý o šest dní později doma proti Příbrami. Šéf klubu z Edenu Jaroslav Tvrdík včera na sociální síti Twitter avizoval, že karanténa pro tým je předběžně nařízena do pondělí 24. srpna. Pokud to tak skutečně bude, pro první zápas Slavie na jihu Čech se bude muset hledat určitě jiný termín.

Zda by mohli červenobílí sehrát utkání s Příbramí ještě před reprezentační pauzou, to by záleželo na tom, jak dlouho by se mohli připravovat pohromadě. „Je třeba si taky uvědomit, že čtrnáctidenní karanténa neznamená, že pak hned můžete hrát mistrovský zápas. Ten tým musí dostat nějaký čas na plnohodnotný trénink, jinak bychom riskovali zranění hráčů. Takže reálně to pak znamená, že ten tým vypadne z ligy na tři týdny,“ uvedl Svoboda v pondělním rozhovoru pro Sport.

LFA si obecně přeje, aby mužstva nebyla posílána na dva týdny do izolace. „Upřímně, pokud se to stane jednou nebo dvakrát, tak si s tím nějak poradíme. Ale pokud v sezoně dojde k tomu, že bude plošná karanténa postupně uvalena na tři čtyři kluby, tak ročník kompletně prostě nedohrajeme,“ upozornil šéf ligy. 

Vedení soutěže včera vydalo k situaci Slavie jen krátké prohlášení, mnoho informací o pozitivním případu na COVID-19 v kádru „sešívaných“ nemělo a bylo v kontaktu s představiteli Slavie. Všichni čekali, jak dopadne šetření Krajské hygienické stanice v Praze. Důležité pro další vývoj bude další testování týmu, které má proběhnout v pátek.

V sešívaném kádru je hráč nakažený koronavirem
V sešívaném kádru je hráč nakažený koronavirem

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
10

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

4.kolo
Články odjinud


Články odjinud