Přijde cestou do Plzně trest? Opava je v napětí, ale verdikt asi ještě nepadne | iSport.cz
Michal Koštuřík
19. srpna 2020 • 17:20

Přijde cestou do Plzně trest? Opava je v napětí, ale verdikt asi ještě nepadne

Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
Bohemians - Plzeň: Kobra pálí za Viktorii! Ondrášek si hlavičkou poprvé prosadil, 1:0
Bohemians - Plzeň: Kopic nachystal Beauguelovi gólovku, ten jí nepohrdl! 0:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva dny do ostrého startu FORTUNA:LIGY v Opavě pořád nevědí, jestli začnou nový ročník soutěže s bodovým mankem či mastnou pokutou. Disciplinární komise LFA by měla rozhodnout, zda se klub na konci předchozího ročníku neprovinil proti hygienickým opatřením kvůli šíření koronaviru. Konečný verdikt ale podle posledních informací nemusí do konce týdne vůbec padnout. Slezané nicméně žádný trest ani neočekávají, případná penalizace by je nemile zaskočila.Bodový odpočet či minimálně finanční postih jim ovšem skutečně hrozí. „Nemůžeme to ovlivnit, takže to vůbec neřešíme. Absolutně se tím nezabývám. Jsme stoprocentně přesvědčení o tom, že jsme nepochybili. Tak to prostě je,“ prohlásil rezolutně kouč Radoslav Kováč.

Stejná slova volil také ředitel Jaroslav Rovňan. „Nejsme si vědomi žádného pochybení. Jsem přesvědčený, že výsledek bude pro náš klub pozitivní,“ reagoval.

Disciplinárka by měla rozhodnout „per rollam“, tedy hlasováním na dálku. A podle prvních informací to mělo být už před startem ligy. „Předseda pan Baček nás minulý týden informoval, že bude rád, kdyby se celá věc uzavřela ještě před začátkem sezony. Ale není dané, že ve čtvrtek padne verdikt,“ upřesnil Rovňan.

A jeho poslední slova nejspíše budou opravdu platit. Podle informací Sportu totiž disciplinárka ještě neobdržela všechny dokumenty, na jejichž základě by verdikt mohla vynést.

A jak celý případ vůbec vzniknul? Minulý ročník nejvyšší soutěže se nedohrál proto, že se dvě kola před koncem skupiny o udržení nakazil koronavirem jeden z hráčů SFC. Celý klub pak šel kvůli nařízení hygieny na dva týdny do karantény. A na dohrávání soutěže už nebyl prostor. Ze soutěže tak nikdo (včetně ohrožené Opavy) nesestoupil a liga se rozšířila na 18 týmů.

Posléze vzniklo podezření, že klub neudělal maximum pro to, aby tato situace nenastala. Podnět k disciplinární komisi nakonec podalo samotné vedení ligy. Proč? Získalo informace přímo od ministerstva zdravotnictví.

„To upozornilo, že ze závěrů epidemiologického šetření krajské hygienické stanice v tamním klubu vyplývá, že prvoligový celek s největší pravděpodobností nedodržel pravidla pro prevenci šíření onemocnění covid-19, jak byla v souvislosti se znovuzahájením ligové soutěže nastavena mezi ministerstvem zdravotnictví a LFA,“ uvedla asociace v tiskovém prohlášení.

Právě dokumenty z tohoto šetření ale nejspíš Disciplinární komisi LFA stále chybí k tomu, aby vynesla případný trest.

SFC Opava Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

4.kolo
Články odjinud


Články odjinud