Další pozitivní případ v Plzni! Jde o člena realizačního týmu | iSport.cz
Radek Špryňar
20. srpna 2020 • 21:43

Další pozitivní případ v Plzni! Jde o člena realizačního týmu

Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
TOP góly 4. kola: Faltův gól roku, ultra dělovka Holeše či Dramého paráda
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtvrteční testy na nemoc COVID-19 u plzeňských fotbalistů znovu odhalily jeden pozitivní případ. Jde o člena širšího realizačního týmu. Viktoria má v pátek vstoupit domácím zápasem s Opavou do nové ligové sezony. I přes velkou komplikaci existuje varianta, že by mužstvo normálně nastoupilo k utkání. A to v případě, že páteční další kolo testů vyjde negativně. Od této chvíle vstupuje celý klub do režimu maximální řízené izolace vzhledem k tomu, že už ve středu má nastoupit v druhém předkole Ligy mistrů na půdě Alkmaaru.Vicemistr se ocitl ve vážných problémech. Středeční testování na přítomnost koronaviru vyšlo u jednoho z hráčů pozitivně. Proto ve čtvrtek došlo k dalšímu plošnému přetestování všech hráčů, realizačního a funkcionářů. To odhalilo opět jeden pozitivní případ…

„Pozitivně testovaný člen širšího realizačního týmu, který je bezpříznakový, byl ihned izolován a klub se rozhodl okamžitě podstoupit další kolo testování. To proběhne hned v pátek v ranních hodinách,“ řekl mluvčí klubu Václav Hanzlík. „Všechny kroky konzultujeme a řídíme se pokyny Krajské hygienické stanice a vzniklou situaci intenzivně řešíme i s vedením LFA. Nechceme absolutně nic podcenit i vzhledem k tomu, že si uvědomujeme velkou míru zodpovědnosti. Výsledky pátečních testů budou klíčové pro vedení soutěže ve věci dalšího rozhodování,“ dodává.

Věc se má nyní takto: pokud páteční výsledky budou negativní, Plzeň může nastoupit k večernímu zápasu prvního kola FORTUNA:LIGY proti Opavě.

„Ligová fotbalová asociace přijala ve čtvrtek večer zprávu o dalším pozitivním případu z ranní kontrolní vlny testů na přítomnost viru SARS-CoV-2 v klubu Viktorie Plzeň. Jedná se o člena širšího realizačního týmu, který nepociťuje žádné příznaky nemoci a byl okamžitě izolován od zbytku týmu podle protokolu opatření a dalších hygienických norem LFA. Plzeňský tým se rozhodl podstoupit další vlnu testů v pátek brzy ráno, aby jeho výsledky byly známy s předstihem před plánovaným začátkem utkání Plzně s Opavou. Na organizačních přípravách zápasu prvního ligového kola se v tuto chvíli nic nemění a v případě, že páteční testy v klubu FC Viktoria Plzeň budou kompletně v pořádku, odehraje se úvodní duel podle plánu, tedy s výkopem v 18:00 hodin,“ uvedla v prohlášení Ligová fotbalová asociace.

Pokud by testy vyšly znovu pozitivně, existují dvě možnosti, jak s nepříjemnou šlamastykou naložit. Znovu otestovat celý tým a v případě negativních výsledků odehrát utkání v náhradním termínu v sobotu, nebo duel s Opavou přesunout na pozdější datum.

Celou věc vážně komplikuje fakt, že Viktoria má ve středu sehrát zápas druhého předkola na půdě nizozemského Alkmaaru. Do Plzně je na nedělní odpoledne ohlášen zdravotnický personál UEFA, který celé mužstvo otestuje. Tato procedura dle nařízení evropské fotbalové federace musí proběhnout před každým vstupem do pohárů.

I proto se Plzeň rozhodla pro razantní řešení nastalé situace. Od pátku vstupuje do naprosto výjimečného stavu řízené izolace. Kompletní tým bude až do úterního odletu k utkání 2. předkola Ligy mistrů do Alkmaaru pobývat na hotelu, odloučený od rodin a veškerých rodinných příslušníků. „Sehrání tohoto zápasu je pro nás absolutní prioritou a vše tomu nyní podřídíme,“ vysvětlil generální manažer klubu Adolf Šádek.

Stejný režim si naplánovala před play off o Ligu mistrů i Slavia. Ta se už nyní neprodyšně uzavřela nejbližšímu okolí i přesto, že do pohárů vstoupí až v druhé polovině září.

Co bude s Plzní dál

- Celý klub bude dnes brzo ráno znovu testován
- V případě negativního výsledku nastoupí k utkání s Opavou
- V případě pozitivního výsledku existují dvě varianty:
odložit utkání o den
odložit utkání na jiný termín
- V nejhorším případě to může dopad i na středeční druhé předkolo LM v Alkmaaru. V tuhle chvíli platí, že klub bude v neděli testovaný zdravotnickým personálem UEFA
- Klub od pátku vstoupil do režimu přísné izolace

Páteční deník Sport s velkým magazínem před FORTUNA:LIGOU kupujte ZDE>>>

Titulní strana Sport Magazínu před startem FORTUNA:LIGY

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

4.kolo
Články odjinud


Články odjinud