21. srpna 2020 • 14:05

Trest pro Opavu? Slezané se napětí nezbaví, čeká se na ministerstvo

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 6:4. Přestřelka a Tygří boj, ale Hradec je v semifinále
SESTŘIH: Sparta - Třinec 0:3. Promarněné přesilovky a božský Kacetl. Oceláři blíž semifinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) nestihne do začátku sezony rozhodnout v případu možného nedodržení opatření proti šíření nového koronaviru ze strany prvoligové Opavy. Kvůli karanténě ve slezském týmu se ve červenci v uplynulém ročníku nestihla dohrát nadstavbová skupina o záchranu a klub čelí podezření z narušení regulérnosti soutěže.„Disciplinární řízení s klubem SFC Opava stále není uzavřeno. Pro ověření dodatečných skutečností si disciplinární komise ještě vyžádala doplňující stanovisko ministerstvo zdravotnictví ČR. Odpovědi na naše otázky jsme zatím neobdrželi a z toho důvodu nemůžeme případ uzavřít před začátkem soutěžního ročníku 2020/21,“ uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinárky Richard Baček.

Komise se případem zabývá na základně podnětu od ligového výboru LFA. Ani jedna ze stran však neuvedla, čím se přesně Slezané měli provinit. Kluby musely v závěru minulé sezony po koronavirové pauze dodržovat řadu hygienických opatření, před startem tohoto ročníku se manuál z doporučeného změnil na povinný. Opavští si žádného pochybení nejsou vědomi.

Za narušení regulérnosti soutěže či utkání hrozí podle disciplinárního řádu tvrdé tresty. Klub může dostat pokutu až milion korun, může mu být odebráno až 15 bodů či kontumován zápas, což však po předčasném ukončení soutěže již nebude možné.

Kvůli výskytu koronaviru u jednoho hráče musel slezský tým v červenci do dvoutýdenní karantény a nestihla se tak dohrát závěrečná dvě kola nadstavbové skupiny o záchranu. Z nejvyšší soutěže letos nikdo nesestoupil. Již na začátku července se koronavirus objevil i u několika hráčů nedaleké Karviné a skupina o záchranu musela být poprvé odložena.

SFC Opava Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začíná už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a končí na konci ledna.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud