Tetteh už je v Malatyi, čeká ho prohlídka. Sparta s Turky dál jedná | iSport.cz
Jan Vacek
4. září 2020 • 12:21

Tetteh už je v Malatyi, čeká ho prohlídka. Sparta s Turky dál jedná

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
26
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odchod Benjamina Tetteha ze Sparty je znovu o kus blíž. Podle informací serveru iSport.cz africký útočník ve čtvrtek večer odletěl do Malatye, během pátku měl v tamním Malatyasporu absolvovat zdravotní prohlídku. Kluby nadále jednají o přesných parametrech transferu, dohoda se v tuhle chvíli jeví velmi pravděpodobně.Není žádným tajemstvím, že možný přestup Benjamina Tetteha ze Sparty je v posledním období mimořádně žhavým tématem. Server iSport.cz už v průběhu týdne informoval, že by střelce z Ghany do svých řad rád získal Malatyaspor.

Nyní je tenhle transfer znovu o kus blíž. Tetteh totiž už ve čtvrtek večer odletěl do Turecka, kde by se měl během dneška podrobit komplexní lékařské prohlídce. „Všechno je na dobré cestě,“ potvrdil zdroj blízký samotným jednáním.

V tuhle chvíli ovšem platí, že nic není oficiálně hotového. Zbývá totiž učinit ještě několik kroků. Jedním z nich je shoda mezi hráčem a Malatyasporem na podmínkách vzájemné spolupráce, druhým pak dohoda na úrovni samotných klubů. Logo přestupů Fotbalové přestupy online >

Sparta s tureckou protistranou nadále jedná, v řešení jsou technikálie ohledně transferové smlouvy i finančního plnění. Dle informací iSport.cz se pracuje s variantou ročního hostování (za 20 milionů korun) s následnou opcí. V součtu by Letenští za třiadvacetiletého útočníka, kterého získali v létě 2018 z Bohemians, měli v tomto případě vyinkasovat s bonusy až 4,5 milionu eur, tedy zhruba 120 milionů korun.

Rodák z Accry v rudých barvách odehrál dohromady 75 utkání, ve kterých nasázel 19 branek a přidal devět asistencí. V posledních měsících však jeho pozice v mužstvu kouče Václava Kotala kontinuálně oslabovala, do nové sezony vstoupil až v roli útočníka číslo čtyři. V týmové hierarchii ho postupně přeskočili Adam Hložek, Lukáš Juliš i Libor Kozák.

I proto se Tettehův odchod začal intenzivně řešit. Nyní je k němu podle všeho velice blízko.

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
26

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

5.kolo
Články odjinud


Články odjinud