SESTŘIH: Zlín - Brno 3:1. Domácí rozhodli dvěma góly po přestávce

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Zlína vyhráli ve 3. kole první fotbalové ligy nad nováčkem z Brna 3:1. Domácí poslal do vedení Antonín Fantiš, chvíli poté vyrovnal hostující kapitán Peter Štepanovský, ale v závěru poločasu byl po druhé žluté kartě vyloučen. Fastav toho po přestávce využil a díky gólům Petra Jiráčka s Laminem Jawem podruhé za sebou zvítězil. Naopak Zbrojovka na výhru stále čeká.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, které povzbudila výhrou v Mladé Boleslavi v předchozím kole, a už v 5. minutě si vytvořili první střeleckou příležitost. Střela Gruzínce Čanturišviliho skončila těsně mimo a ze strany domácích to bylo na dvacet minut vše.

Brno nastoupilo bez zraněných stoperů Dreksy a Šurala, nervozitu na kopačkách při improvizovaném složení obrany ale nahrazovalo dobrým pohybem a kombinací. V 8. minutě pálil nebezpečně Přichystal, ale nad. V 19. odzbrojil zkušený Procházka Růska.

Ševci pak přece jen zvýšili aktivitu směrem dopředu a šli do vedení, když Condeho přesný centr hlavičkou umístil k tyči Fantiš. Zlín se však dlouho neradoval, po chybě obrany se před Dostálem ocitl Štepanovský a procpal míč do sítě.

SESTŘIH: Zlín - Brno 3:1. Fastav využil vyloučení Štepanovského a rozhodl po pauze

Hra tak získala větší spád, Zbrojovka dostala chuť a zejména Fousek několikrát nebezpečně provětral zadní řady Zlína. Rozlet hostů ale narušil kapitán a střelec vyrovnávací branky Štepanovský, který po zbytečné druhé žluté musel ve 41. minutě pod sprchy.

Zlín začal přesilovku nastřelenou tyčkou Čanturišvilim v nastaveném čase první půle a dokonale ji využil na začátku druhé. Conde našel kolmým pasem Jiráčka a kapitán křížnou střelou skóroval.

Brno úplně vypadlo z role, Jawo nejprve zblízka minul míč v jasné pozici, ale o dvě minuty později se už radoval z gólu, když zblízka dorážel centr Procházky. Další šance k navýšení náskoku měli Dramé, Poznar a Čanturšvili, ale už je nevyužili, naopak Brno se částečně zvedlo, ale zdramatizovat duel už nedokázalo.

Domácí: 23. Fantiš, 49. Jiráček, 54. Jawo

Hosté: 27. Štepanovský

Domácí: S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka – Fantiš (81. Cedidla), Conde (84. Hlinka), Jiráček (C), Čanturišvili – Jawo (73. Martínez García), Poznar, Drame (73. Janetzký).

Hosté: Floder – Černín (70. Koudelka), Hlavica, Ad. Čermák – Štepanovský (C), Vaněk, Růsek (65. M. Vintr), J. Sedlák, Šumbera (46. Endl) – Přichystal (65. Pachlopník), A. Fousek (74. Jambor).

Zlín - Brno: Jawo si počkal na zadní tyči a zvýšil vedení Fastavu, 3:1

Zlín - Brno: Jawo promáchl míč v jasné pozici sám před gólmanem!

Zlín - Brno: Jiráček neomylně zakončil ke vzdálenější tyči, 2:1

Zlín - Brno: Čanturišvili orazítkoval tyč!

Zlín - Brno: Štepanovský zatáhl Condeho a po druhé žluté kartě byl vyloučen!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905