25. listopadu 2020 • 18:59

SESTŘIH: Budějovice - Bohemians 2:1. Domácí unikli suterénu i díky penaltě

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Českých Budějovic v dohrávce 5. kola FORTUNA:LIGY doma zdolali Bohemians 2:1. Dynamo vedlo po penaltě za faul Kamila Vacka od 38. minuty, ještě do poločasu po parádním brejku zvýšil Karol Mészáros. Hosté ve druhé půli už jen snížili díky Hůlkovi. Jihočeši navázali na nedělní výhru 4:2 na Spartě a poprvé v ligové sezona doma bodovali. V tabulce se Dynamo posunulo na 12. místo a na Bohemians ztrácí už jen bod. Pražané venku v nejvyšší soutěži potřetí za sebou prohráli. Podívejte se na všechny důležité momenty zápasu.

Domácí: 38. Čolić, 44. Mészáros

Hosté: 62. Hůlka

Domácí: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Skovajsa – Brandner, Čavoš (C), Javorek, Mészáros (90+1. Mršić) – Šulc (73. M. Valenta), Van Buren (89. P. Novák).

Hosté: P. Le Giang – Bederka, Hůlka (C), Köstl, Schumacher – Vondra, Hronek, Květ (88. Novák), Vacek (68. Necid) – Keita (88. Osmančík), Pulkrab.

Domácí: Vorel, Havel, Novák, Havelka, Mršić, Valenta, Jánošík

Hosté: Kouba, Bačkovský, Dostál, Novák, Necid, Osmančík

Domácí: Čavoš, Talovierov

Hosté: Vacek, Vondra, Květ, Pulkrab

Pechanec – Kubl, Flimmel

Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice

Utkání se mělo původně uskutečnit 25. září, kvůli koronaviru v domácím týmu bylo odloženo na 28. října. Odehrát se však nemohlo ani v druhém termínu, protože v té době byly sportovní soutěže v Česku na měsíc přerušeny.

Tentokrát postihl COVID-19 hosty, kterým chyběl i hlavní trenér Luděk Klusáček. Zastoupil ho asistent Erich Brabec. Celkem "Klokanům" ze zdravotních důvodů scházelo hned 11 hráčů.

Úvodní minuty přinesly spíše opatrnou hru. Až ve 28. minutě vymyslel domácí Šulc pěknou přihrávku pro Brandenra, jenž v dobré pozici trefil brankáře Bohemians. Vyražený míč si našel Van Buren, který však mířil nad břevno.

Ve 38. minutě se už Jihočeši gólově prosadili. Mészáros ve zdánlivě beznadějné pozici vybojoval míč, unikl bránicím hráčům a Vacek jej zastavil ve vápně takovým způsobem, že rozhodčí nařídil penaltu. K ní se postavil Čolič a tvrdou střelou k pravé tyči překonal Le Gianga.

SESTŘIH: České Budějovice - Bohemians 2:1. Dynamo uspělo podruhé v řadě, pomohla penalta

Domácí navíc stačili před přestávkou své vedení navýšit. Brandner ve 44. minutě přesně prostrčil míč na rozběhnutého Mészáros, jenž prostřelil Le Gianga a skóroval ve druhém utkání po sobě.

Bohemians ve druhém poločase v ofenzivě přidali, ale Jihočechy držel brankář Drobný. Zlikvidoval dvě šance Pulkraba. V 61. minutě už však zasáhnout nestihl a Hůlka po rohu s přispěním Van Burenovy teče snížil.

V 73. minutě mohl srovnat střídající Necid, ale Dynamo opět zachránil Drobný. Jihočeši už vítězství uhájili a doma "Klokany" porazili potřetí z posledních čtyř zápasů.

Klíčové momenty zápasu

České Budějovice - Bohemians: Poslední šance hostů? Hronkův volej postrádal přesnost

České Budějovice - Bohemians: Střídajícího Necida famózně vychytal Drobný
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Bohemians: Hůlka po rohu procedil míč k bližší tyči, 2:1

České Budějovice - Bohemians: Vackovu střelu zpoza vápna vyškrábl Drobný

České Budějovice - Bohemians: Ruka Köstla? Pechanec penaltu nepísknul

České Budějovice - Bohemians: Brandner vyšperkoval brejk pasem na Mészároše, ten se nemýlil, 2:0

České Budějovice - Bohemians: Le Giang vystihl směr, na Čoličovu penaltu ale nedosáhl

České Budějovice - Bohemians: Vacek nesmyslně fauloval Mészároše, penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905