Hospodaření Sparty za minulou sezonu: ztráta téměř půl miliardy | iSport.cz
27. listopadu 2020 • 12:25

Hospodaření Sparty za minulou sezonu: ztráta téměř půl miliardy

Autor: e15.cz
Vstoupit do diskuse
11
TOP VIDEA
Sport Magazín: Jícha, Jágr i Satoranský. Navíc nová grafika, lepší papír a více stran!
Kotal: Jsem rád za efektivitu. Důrazný styl Opavy nám neseděl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve čtvrtek fotbalová Sparta jasně přejela skotský Celtic Glasgow na domácím hřišti 4:1. Aspoň výsledky týmu v Evropské lize tak mohou dělat akcionářům Sparty radost. S hospodařením to totiž příliš slavné není. Klub totiž v minulé sezoně, která skončila v červnu, dosáhl ztráty ve výši 471,6 milionu korun. Informaci přinesl web E15.cz.Výsledky hospodaření zveřejnila Sparta v pozvánce na valnou hromadu, která se bude konat 4. prosince. „Nebudeme komunikovat údaje, které jsou v pozvánce na valnou hromadu s ohledem na to, že výsledky musí být teprve schváleny na valné hromadě,“ říká Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty. Výsledky hospodaření chce klub tradičně komunikovat až posléze.

Loňská ztráta je dokonce druhým nejhorším výsledkem klubu za posledních šestnáct let. Horší sezonu – z finančního hlediska - zažila Sparta jen během angažmá italského trenéra Andrea Stramaccioniho v sezoně 2017/2018, kdy ztráta dosáhla téměř 724 milionů korun.

V sezoně 2018/2019 přitom přední tuzemský fotbalový klub dosáhl čistého zisku 311,6 milionu korun. Na tom se nejvíce podílely podle výroční zprávy klubu výnosy z dlouhodobého finančního majetku ve výši 925 milionů korun a také prostředky z prodeje záložníka Nicolae Stancia do saúdskoarabského klubu Al Ahlí. Podle médií zaplatil blízkovýchodní tým za tehdejšího kapitána Sparty zhruba 200 milionů korun.

Více o hospodaření Sparty na webu E15.cz ZDE>>>

Vstoupit do diskuse
11

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

16.kolo
Články odjinud


Články odjinud