V létě budou volní! Expert: Za Kozáka mluví fakta. Co s buldokem Slavie? | iSport.cz
10. ledna 2021 • 05:00

V létě budou volní! Expert: Za Kozáka mluví fakta. Co s buldokem Slavie?

Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
Čermus, doleva! Jak Horváth rozhodil Čermáka před zahozenou penaltou
iSport podcast: Kdy se vrátí Hložek? Bude mít Vitík přednost před novým stoperem?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Existovat fotbalová seznamka, zřejmě už si zakládají účet. O kom je řeč? O 77 hráčích tuzemské špičky, kterým v červnu vyprší kontrakt. Deník Sport vybral 5 nejzajímavějších tváří FORTUNA:LIGY, jež budou od léta oficiálně bez závazků. Čili už nyní mohou zadarmo podepsat na jiné adrese. Má však trio sparťanů, univerzální voják Slavie či špílmachr z Hané ještě co nabídnout? „Minimálně dva, tři bych do svého týmu chtěl,“ říká trenér Jiří Saňák, který s většinou jmen v minulosti osobně spolupracoval, v tématu pro iSport Premium.Už minulé jaro bylo v letenských kancelářích rušno. V létě končila smlouva devíti důležitým hráčům. A letos to nebude jinak. Na rozcestí se v červnu ocitne další šestice. Mezi nimi jsou však jména, která by sportovního ředitele Tomáše Rosického ještě mohla zajímat.

Jedním z nich je Libor Kozák, nejlepší střelec loňského ročníku FORTUNA:LIGY, který však značnou část podzimu vynechal kvůli zranění kotníku. „Libor je střelec, zabiják. Českým top klubům má stále co dát,“ neváhá Saňák s hodnocením vytáhlého šutéra.

Letenští však musí vzít v potaz i jiné varianty - na hostování mají Matěje Pulkraba s Václavem Drchalem. A ve strahovské akademii čekají na šanci další mladí vlčáci.

Pak je tu navíc jízlivá poznámka, že se Kozák už nehodí do moderního fotbalu. S tím však Saňák nesouhlasí. „Důležitá jsou fakta, ne co člověk vidí. Neříkám, že má hrát vše, ale jakmile se soupeř zatáhne a Sparta dobývá, přichází jeho chvíle. Navíc je výborný charakterově.“

Oblíbence najde současný kouč rezervy Slovácka i na druhém břehu Vltavy -

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

16.kolo
Články odjinud


Články odjinud