Slavia: systém nad jednotlivce. Mistr přes odchody drží identitu i efektivitu | iSport.cz
11. ledna 2021 • 19:50

Slavia: systém nad jednotlivce. Mistr přes odchody drží identitu i efektivitu

Vstoupit do diskuse
10
TOP VIDEA
Jakub Koreis o dvacítce i Pešánovi: Střelil se do nohy
Teplice - Jablonec: Hrubého dělovka zapadla do sítě, 0:5
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je pozoruhodné, jak velmi podobný je mistrovský tým Slavie ze sezony 2019/2020 tomu současnému, který maže za třetím titulem v řadě. Téměř identický a stejně efektivní herní projev se trenérovi Jindřichu Trpišovskému daří držet navzdory postupným odchodům Tomáše Součka a Vladimíra Coufala nebo zranění Davida Hovorky – přesně podle známého hesla, podle něhož je systém povýšený nad jednotlivce. Deník Sport zahajuje týdenní seriál před začátkem jarní části FORTUNA:LIGY detailním pohledem na největšího favorita. V uzamčené části článku naleznete také rozhovor se zkušeným koučem Vlastimilem Paličkou, který hovoří o tom, jak se Slavia vypořádala se změnami v kádru. Od léta 2019, kdy se Slavia po titulu dostala do Ligy mistrů, prodělala její sestava dva půlroky po sobě dvě významnější změny v základní sestavě. Přesto si dál drží vysoký standard a téměř identický herní projev, který z ní dělá pro jarní část ligy největšího favorita na titul. Třetí v řadě...

Během uplynulého roku a půl ztratila Slavia především jeden pilíř – v půlce sezony 2019/2020 odešel Tomáš Souček, hráč se zásadním vlivem na defenzivu i ofenzivu vlastního týmu. Vzhledem k tomu, že patřil k nejlepším střelcům mužstva, mohla mít jeho absence negativní dopad na produktivitu Slavie.

Kvůli skvělým číslům v osobních soubojích, zejména v těch vzdušných, mohla zchudnout účinnost útočných i obranných standardních situací týmu. A samozřejmě doplatit na to mohla celkově prostupnější obrana.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
10

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

15.kolo
Články odjinud


Články odjinud