SESTŘIH: Slavia – Baník 2:1. Vítězný gól dal Stanciu, Fillo brzy vyloučen | iSport.cz
7. března 2021 • 20:20

SESTŘIH: Slavia – Baník 2:1. Vítězný gól dal Stanciu, Fillo brzy vyloučen

94
Plzeň - Jablonec: “Takhle mi lítaj zuby. S..či!” bylo slyšet od kouče Rady. Na sudího?
Elektronická tužka O2 TV Sport: Hložek na hrotu? Jeho střelecká bilance jde dolů

Fotbalisté Slavie porazili ve šlágru 22. kola první ligy oslabenou Ostravu 2:1. Pražané hráli po vyloučení hostujícího Martina Filla už od třetí minuty přesilovku a oba góly dali v úvodním dějství, kdy se trefili Lukáš Masopust a z penalty Nicolae Stanciu. V 53. minutě Baník snížil po vlastním gólu Tarase Kačaraby.

Obhájce titulu vede tabulku o 14 bodů před Spartou, která má dvě utkání k dobru. Slavia nadále jako jediná v ligové sezoně drží neporazitelnost. V nejvyšší soutěži bodovala ve 34 zápasech za sebou a k vyrovnání vlastního rekordu jí chybí dvě utkání. Baníku nevyšel první duel po odvolání trenéra Luboše Kozla a pod vedením Ondřejem Smetany, který je kvůli chybějící licenci oficiálně asistentem. Slezané jsou v tabulce devátí.

Šéf Slavie Tvrdík v sobotu informoval, že se v klubu objevila britská mutace koronaviru. Nepostihla ale žádného z klíčových hráčů. Jen na lavičce tentokrát začal mladý kanonýr Sima a místo něj hrál Masopust.

Už ve třetí minutě Fillo mimo hru zasáhl do obličeje Bořila a k velkému údivu dostal od rozhodčího Pechance rovnou červenou kartu. Domácí využili přesilovku velmi rychle, na konci sedmé minuty napřáhl zpoza vápna Masopust a technickou střelou k tyči překonal Laštůvku. Skóroval poprvé od srpnového úvodního kola.

Po čtvrthodině vytáhl Bořilovu hlavičku ostravský gólman, ale ve 33. minutě už inkasoval podruhé. Balon se ve vápně otřel o Ndefeho ruku a Pechanec nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil Stanciu. Z pokutového kopu se v lize prosadil ve druhém utkání za sebou.

SESTŘIH: Slavia - Baník 2:1. Výhra s odřenýma ušima, hosté takřka celý zápas v deseti

Slezané v oslabení nerezignovali a osm minut po přestávce zápas zdramatizovali. Po rohu hlavičkoval Svozil a před Stronatim si srazil míč do vlastní branky Kačaraba, který na stoperu dostal přednost před Zimou.

Trenér Slavie Trpišovský poslal na trávník střídající Simu s Holešem. Domácí přidali, ale Laštůvka zasáhl proti přímému kopu v podání Stanciua i následné šanci Kuchty v 66. minutě.

„Červenobílí“ neměli utkání pod kontrolou a v 74. minutě po nedorozumění v domácí defenzivě musel po střele střídajícího Sora do prázdné branky odvracet míč Kačaraba. Na druhé straně proti Provodovi zasáhl Laštůvka. Obhájce titulu se i v přesilovce druhou půlí protrápil a nakonec mohl o výhru přijít, Tetour však v poslední minutě nastavení mířil těsně mimo.

Slavia vyhrála o gól i druhý vzájemný duel v sezoně a doma v lize už 44 zápasů po sobě bodovala. Zároveň se vítězně naladila na čtvrteční úvodní osmifinále Evropské ligy s Glasgow Rangers.

Domácí: 8. Masopust, 33. Stanciu

Hosté: 53. Kačaraba (vl.)

Domácí: O. Kolář – Bah, Deli, Kačaraba, Bořil /C/ – Masopust (60. Sima), Stanciu, Provod, Lingr (60. Holeš), Olayinka (73. Dorley) – Kuchta (79. Tecl).

Hosté: Laštůvka /C/ – Juroška (27. Svozil), Stronati, Pokorný, Holzer – Fillo, Jánoš, Tetour, Kaloč (73. Sor), Ndefe – Šašinka (73. de Azevedo).

Klíčové momenty zápasu:

Slavia - Baník: Fantastický Tetourův průnik! Málem srovnal na 2:2, ale těsně minul

Slavia - Baník: Provodovu tvrdou ránu vytáhl Laštůvka

Slavia - Baník: Holzer se zjevil v šanci, ale rána mu nesedla

Slavia - Baník: Kiks v obraně sešívaných málem potrestal Yira Sor!

Slavia - Baník: Kuchta v tutovce! Ale Laštůvku nepřekonal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Slavia - Baník: Simova hlavička skončila nad bránou, Kuchta se skácel na zem

Slavia - Baník: Stanciovu jedovatou standardku z úhlu vyškrábl Laštůvka

Slavia - Baník: Stanciovu rychle padající dělovku vyrazil Laštůvka

Slavia - Baník: Svozilovu hlavičku si do sítě srazil Kačaraba, 2:1!

Slavia - Baník: Provodova střela se stáčela mimo bránu

Slavia - Baník: Bahovu ránu z úhlu si Laštůvka pohlídal

Slavia - Baník: Stanciu z penalty zvyšuje na 2:0!

Slavia - Baník: Pokutový kop pro sešívané! Ndefe odvrátil rukou míč do zámezí

Slavia - Baník: Stanciova bomba zamířila nad břevno

Slavia - Baník: Parádní protiútok sešívaných, Bořilova rána se táhla nad bránu

Slavia - Baník: Laštůvka s problémy vytáhl Bořilovu hlavičku nad břevno!

Slavia - Baník: Masopust nádherně zakroutil ránu za Laštůvku, 1:0!

Slavia - Baník: Fillo jde už po třech minutách do sprch za potyčku s Bořilem!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava