Seriál Po stopách Simy, 2. díl. Jak žil senegalský objev na jihočeské vesnici | iSport.cz
29. března 2021 • 04:40

Seriál Po stopách Simy, 2. díl. Jak žil senegalský objev na jihočeské vesnici

Autor: šf
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Plzeň - Mladá Boleslav: Ewerton vycvičil Řezníka a Škoda využil jeho pobídku, 2:1!
OH naruby: jednonohý král Schilb, fasádník Prouza a zřejmě slušnej oddíl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vřesce. Nenápadná vesnička nějakých devět kilometrů od Tábora. Právě tady se odehrává druhý díl seriálu z produkce serveru iSport.cz Po stopách Abdallaha Simy, který popisuje cestu senegalského útočníka do Slavie, kde se z neznámého hráče v pouhých devatenácti letech stala superstar české ligy. Ve Vřescích loni na jaře Sima necelé dva měsíce bydlel a poznal kouzlo (jiho)českého venkova se slepicemi a králíky. A tam se také odehrála slavná scéna, kdy v době karantény trénoval na plácku v zahradě u domu a penzionu, které vlastní bývalý fotbalista a trenér Stanislav Dvořák.Po silnici z tábora na severovýchod, za cedulí doleva. Zastavit na návsi s kapličkou. Dvořák už otvírá vrata svého království, kde zkraje loňského roku přivítal i Simu. Stejně jako další hráče Táborska, které k němu už nějakou dobu klub posílá, aby je ubytoval. „Byl skromný a všechno dělal poctivě,“ popisuje Simu výřečný muž, jenž coby kouč v žácích Tábora cepoval i jednoho šikovného záložníka, nějakého Jana Šimáka...

Není divu, že když jednou pozoroval Simu zpoza rozlehlé stodoly, jak běhá mezi kužely, nedalo mu to a vyrazil mu pomoct. A tak vznikly kouzelné záběry, které zachytil Simův spoluhráč a záložník Táborska Patrik Schramhauser a pověsil na Twitter. Teď Dvořák s videoštábem iSport.cz stojí na stejném místě a vzpomíná, jak si krátce před sedmdesátkou kopal s budoucí hvězdou za stamiliony korun. Nejvíc mu to vytanulo na mysli, když dal Sima gól parádní gól z dálky levačkou ve Zlíně. „Já jsem mu ji vycvičil. V těchle pantoflích!“ chechtá se.

Ve druhém díle seriálu Po stopách Abdallaha Simy projdete se Stanislavem Dvořákem krok za krokem všechna místa, kde Sima trávil svůj čas, a nahlédnete i do pokoje, kde bydlel.

V prvním ze tří dílů seriálu se díky trenéru Miloslavu Brožkovi a výkonnému řediteli Josefu Holubovi detailně seznámíte s okolnostmi Simova příchodu do Táborska z francouzského Evianu.

Velký příběh Simova příchodu do Česka a přestupu do Slavie i podrobný rozbor jeho fotbalových schopností od Vernera Ličky si můžete přečíst ve Sport Magazínu.

Ubytovna, kde přespával Abdalláh Sima během svých českých začátků v Táborsku
Ubytovna, kde přespával Abdalláh Sima během svých českých začátků v Táborsku

Po stopách Abdallaha Simy, 1. díl: Sluníčkový úkaz v Táboře

SPORT MAGAZÍN MŮŽETE ZAKOUPIT NA IKIOSEK.CZ>>>

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2021/2022

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se v sezoně 2021/2022 vrací k původnímu formátu s nadstavbou.

O čtvrtý titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem je Hradec Králové.

Los ligy Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

EURO 2021 (11. června - 11. července 2021)
Program a rozpis zápasů Pavouk play off Tabulky Česká soupiska

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud