Sparta opět uspěla. Hašek se odvolá, ale do 21 dnů musí zaplatit 20 milionů | iSport.cz
14. dubna 2021 • 13:55

Sparta opět uspěla. Hašek se odvolá, ale do 21 dnů musí zaplatit 20 milionů

Vstoupit do diskuse
10
TOP VIDEA
iSport podcast: Proč v Baníku pokračuje Smetana? Byli ve hře jiní a co tandem s Galáskem?
Končící Hnilička: Rád bych na hokejový svaz. Navýšili jsme miliardy do sportu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Potvrzeno i v druhé instanci. Sbor rozhodců rozhodl také v druhém kole sporu mezi Spartou a Martinem Haškem ve prospěch letenského klubu. Záložník, jenž aktuálně obléká dres německého Würzburgeru Kickers, musí podle nejčerstvějšího verdiktu svému bývalému klubu uhradit 800 tisíc eur, tedy zhruba 20 milionů korun. Hráč se odvolá k Mezinárodní sportovní arbitráži (CAS). Verdikt rozhodců je ovšem pravomocný, Haškovi běží lhůta 21 dní k zaplacení.Důvody jednostranné výpovědi hráčské smlouvy ze strany Martina Haška byly neoprávněné. To je hlavní poselství z čerstvě uzavřeného druhoinstančního řízení u Sboru rozhodců ve sporu záložníka a Sparty.

I proto se rozhodčí senát opět přiklonil na stranu letenského klubu a bývalému fotbalistovi Pražanů vyměřil úhradu stejně vysoké škody jako v první instanci: Hašek musí Spartě zaplatit odškodné ve výši 800 tisíc eur, tedy zhruba 20 milionů korun. Od této částky se zároveň odvíjí také zákonný úrok z prodlení, který činí deset procent ročně.

Nabídka ze Slavie přišla. Pro Martina by to bylo dobré prostředí, říká Hašek o synovi

Martin Hašek tuto částku musí uhradit „společně a nerozdílně“ se svým novým klubem, tedy německým Würzburger Kickers. „Společně a nerozdílně“ znamená, že poškozený se může hojit v plném rozsahu na každém z nich. Sparta tedy může požadovat oněch 800 tisíc euro zvlášť po hráči i klubu. Pochopitelně nikoli tak, že tuto sumu dostane od každého. Cílem tohoto opatření je obecně zvýšit naději, že poškozená strana vymůže svou pohledávku.

Pro úplnost, Sparta zároveň musí snížit jednu z finančních sankcí, které byly Martinu Haškovi v průběhu angažmá uděleny. Proto tedy klub má hráči zaplatit 150 tisíc korun.

Právní zástupci obou stran, tedy Bronislav Šerák (Sparta) a Markéta Vochoska Haindlová (Hašek), obdrželi oficiální verdikt ve středu v poledne. „Pro nás je důležité, že rozhodci opět konstatovali, že výpověď smlouvy ze strany Martina Haška nebyla oprávněná,“ zdůraznil Šerák.

„Rozhodnutí pro nás bohužel není žádným překvapením. Od začátku bylo více než jasné, že kauza nemá jinou možnost, než skončit u CAS. V tuto chvíli už připravujeme odvolání,“ říká Haindlová.

Odvolat se však může i Sparta. Sice už podruhé ve sporu s Haškem stojí na vítězné straně, ovšem jen částečně. Po svém bývalém hráči totiž požadovala dva miliony eur, asi 52 milionů korun. Tedy výrazně víc, než jí bylo opakovaně přiřknuto.

„Celý verdikt si pečlivě rozebereme a určitě se k němu v následujících dnech detailněji vyjádříme. V tuhle chvíli nedokážu říct, zda klient (Sparta) bude preferovat odvolání,“ prohlásil Šerák.

Tribunál se zároveň zabýval například i nárokem Haška a jeho právní zástupkyně na zaplacení kompenzace v celkové výši zhruba šest milionů korun. Tento nárok však sparťanské protistraně nebyl přiznán.

A ještě jedna velmi podstatná věc: verdikt rozhodců je pravomocný, hráči tak běží lhůta 21 dní k zaplacení škody. Pouze zmíněný CAS může rozhodnout o tzv. odkladném účinku, tedy odložit povinnost platby. Hašek proto ve svých krocích nemůže otálet.

Vstoupit do diskuse
10

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

32. kolo
Články odjinud


Články odjinud