29. května 2021 • 19:48

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Bohemians 3:1. Necid snížil, pak nedal penaltu

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v závěrečném 34. kole první ligy nad Bohemians 1905 3:1. Za domácí skórovali Václav Drchal, Radim Řezník a střídající Michal Škoda, za hosty snížil rovněž střídající Tomáš Necid, který ještě v nastavení nedal penaltu. Boleslav vyhrála počtvrté z posledních pěti kol a obsadila 11. místo. Pražané zakončili sezonu na 10. příčce.

Ani jeden ze soupeřů se už nemohl v tabulce příliš posunout, a tak se očekával bezstarostný a ofenzivní fotbal. Otevřená hra byla k vidění už před přestávkou a domácí byli efektivnější. V 17. minutě poslal Preisler do šestnáctky nadýchaný centr, který Drchal poslal volejem do sítě a dostal Boleslav do vedení.

Hosté rozhodně nebyli horší, ale neproměňovali šance. V 10. minutě po akci Pulkraba měl Puškáč slibnou možnost k vedení, ale zblízka balon nedokázal usměrnit. Ve 29. minutě se stejný hráč ocitl znovu osamocený, brankář Šeda však byl pohotovější a míč mu sebral.

Efektivitu Středočechů ještě zvýraznila akce na začátku druhého poločasu. Skalák posadil přímý kop na hlavu zcela nehlídaného Řezníka a ten v 51. minutě prodloužil míč do sítě. Domácí skórovali i z druhé střely mezi tyče. V 59. minutě měl Douděra další velkou možnost, ale jeho ránu z 10 metrů stačili hosté srazit na roh.

Bohemians se ještě na chvíli dostali zpět do zápasu. Střídající Necid ještě v 66. minutě nepotvrdil pověst kanonýra a zcela osamocený před Šedou nedokázal hlavou skórovat. V 71. minutě už ale dorazil míč do prázdné branky po akci dalšího náhradníka Osmančíka a gólově oslavil svůj 100. start v české lize.

Boleslav si však tři body nenechala vzít. V 87. minutě se prosadil další střídající hráč Škoda, kterého našel centrem po rohu Zmrhal. Znovu snížit ještě mohl ve třetí minutě nastavení Necid, ale jeho nepovedenou penaltu zlikvidoval Šeda.

Domácí: 17. Drchal, 51. Řezník, 87. Michal Škoda

Hosté: 71. Necid

Domácí: Šeda – Douděra, Řezník, Jakub Klíma, Preisler – Skalák (79. Dufek), Matějovský (C) (79. Jirásek), Dancák, Zmrhal – Drchal (88. Mašek), Jiří Klíma (79. Michal Škoda).

Hosté: P. Le Giang – Köstl, Bederka (85. Kadlec), Krch (C) (59. Schumacher) – M. Dostál, Květ, Ljovin, Vondra – V. Novák (59. Vacek) – Pulkrab (71. Osmančík), Puškáč (59. Necid).

Domácí: Diviš, Tatajev, Mašek, Škoda, Dufek, Jirásek, Mašek

Hosté: Bačkovský, Schumacher, Osmančík, Kadlec, Vacek, Kosek, Necid

Domácí: Matějovský

Karel Hrubeš – Martin Leška, Lukáš Matoušek

Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav

Klíčové momenty zápasu:

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Bohemians 3:1. Domácí obrali Klokany, Necid nedal penaltu

Mladá Boleslav - Bohemians: Necidovu ránu doprostřed Šeda zneškodnil!

Mladá Boleslav - Bohemians: Řezník zahrál rukou a sudí Hrubeš nařídil pokutový kop!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Bohemians: Škoda uklidil balón přesně k tyči a bylo to 3:1!

Mladá Boleslav - Bohemians: Po chybě domácí obrany Šeda míč vyrazil a Necid pohodlně uklidil do prázdné, 2:1

Mladá Boleslav - Bohemians: Šeda zachránil domácí po dobré hlavičce Necida!

Mladá Boleslav - Bohemians: Mohlo to být zase o gól! Šedu vystrašila střela Nováka

Mladá Boleslav - Bohemians: Na povedený centr Skaláka si naskočil Řezník a navýšil vedení domácích na 2:0!

Mladá Boleslav - Bohemians: Ljovinova rána skončila pouze mimo

Mladá Boleslav - Bohemians: Fotbalová krása! Drchal povedenou střelou z první překonal bezmocného Le Gianga, 1:0

Mladá Boleslav - Bohemians: Puškáč zahrozil na druhé straně! Hlavičkoval těsně vedle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905