Michal Koštuřík
14. června 2021 • 12:02

Sparta? Slavia? Brněnský talent Fila jde do Boleslavi. Za pěkný ranec!

Vstoupit do diskuse
7
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Bitva o Eden! Přetopená kabina a hanlivý nápis v ní? Frodl: Kuchta měl sklopit uši
Eden v emotivních plamenech! Vyhrocené momenty remízové bitvy Slavie se Spartou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Těžké miliony do Brna! Osmnáctiletý útočník Daniel Fila přestupuje do Mladé Boleslavi, která vyhrála souboj o talent se Spartou a Slavií. Podle zdrojů iSport.cz však musela k výstupní klauzuli ve výši 500 tisíc eur přitlačit, aby odrazila tlak konkurence. Konečná suma by se měla pohybovat kolem šestnácti až sedmnácti milionů korun! To je na teenagera, který dal v první lize jediný gól, pěkný ranec. „Byla to divočina,“ ulevil si hráčův zástupce Martin Hrdlička z agentury Global Ballgames po strastiplném jednání.Odchovanec Zbrojovky byl po své premiérové sezoně mezi elitou na roztrhání. K zájmu Mladé Boleslavi, která byla ochotna aktivovat výstupní klauzuli, se posléze přidala i obě pražská S. Hlavně Sparta na přestup tlačila, zvýšila cenu vysokého mladíka.

Nakonec ovšem platí dohoda s Mladou Boleslaví, jen za trošku jiných podmínek. Pro druholigové Brno je takový obchod terno. „Fila je extrémně zajímavý. Rychlý, fotbalový, má silnou levou nohu a obrovský potenciál,“ uvedl Hrdlička.

Samotný hráč se chtěl po sestupu mateřského klubu posunout dál. Nakonec se před ním otevřely tři zajímavé možnosti v rámci Česka, ve hře bylo i zahraničí. Od léta ho bude cepovat Karel Jarolím v „Bolce“. „Je to pro Dana optimální mezikrok,“ usoudil agent.

Urostlý Fila zasáhl v předchozím ročníku do jednadvaceti utkání, v březnu proti Jablonci vstřelil svůj jediný gól. U třech dalších v sezoně asistoval.

FC Zbrojovka Brno Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
7

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud