SESTŘIH: Boleslav - Jablonec 3:0. Jasná záležitost, Škoda dal dva góly

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v utkání druhého ligového kola nad Jabloncem jasně 3:0. Domácí rozhodli už v úvodní čtvrthodině, kdy se trefily letní posily Daniel Fila a Milan Škoda, který se prosadil i v 79. minutě. Středočeský celek si po úvodní porážce v Plzni připsal premiérové body v sezoně, naopak Jablonec před čtvrtečním prvním duelem 3. předkola Evropské ligy se Celticem Glasgow nenavázal na úvodní vítězství nad Ostravou z minulého týdne.

Jablonečtí zahrozili jako první, Doležalovu střelu v šesté minutě ale vyrazil domácí brankář Šeda. Za tři minuty dostal do sítě míč mladoboleslavský Fila, ale branka kvůli ofsajdu neplatila. Chvíli nato se už letní posila Středočechů z Brna mohla radovat. Ewerton na levé straně přešel přes Štěpánka a po jeho přihrávce Fila překonal přízemní střelou na zadní tyč Hanuše. Osmnáctiletý útočník si připsal teprve druhý ligový gól.

Za tři minuty Mladoboleslavští zvýšili. Po dalším Štěpánkově zaváhání se před Hanušem dostal k míči Škoda, který hostujícího gólmana obešel a do prázdné branky zvýšil. Pětatřicetiletý bývalý reprezentant skóroval po letním příchodu do Boleslavi i v druhém kole nové sezony.

Ve 20. minutě hlavičkoval v dobré pozici vedle nabíhající Ladra a stejný hráč poté nepřekonal Hanuše v 28. minutě. Jablonecký trenér Rada už po půlhodině stáhl ze hry Štěpánka a nahradil ho Surzynem.

V 55. minutě mohl snížit Kubista, ale jeho pokus zablokoval Karafiát. Na druhé straně se neprosadili Ewerton, Dancák a Škoda a zvýšit dokázal až v 79. minutě posledně jmenovaný, který se prosadil hlavičkou po centru střídajícího Skaláka. Škoda dal v české lize dva góly v jednom utkání poprvé od předloňského prosince a posledního zápasu za Slavii.

Jablonečtí rezignovali a mohli dostat ještě další branku. Střídající Lukáš Mašek však v 84. minutě trefil jen Hanuše a další šanci zblokovala hostující obrana. Mladá Boleslav doma v lize neprohrála s Jabloncem 10 z posledních 11 utkání. Severočeši utrpěli v nejvyšší soutěži nejtěžší porážku od únorového utkání se Slováckem (0:3) a nebodovali teprve podruhé z posledních 16 ligových zápasů.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Jablonec 3:0. Lekce pro hosty, řádil Škoda

Domácí: 11. Fila, 14. Milan Škoda, 79. Milan Škoda

Hosté:

Domácí: Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler – Ladra (74. Skalák), Matějovský (C) (66. Smrž), Dancák, Ewerton (74. Stránský) – Milan Škoda (89. Mašek), Fila (66. Mašek).

Hosté: Hanuš – Štěpánek (32. Surzyn), Martinec, Zelený, Krob (79. Smejkal) – V. Kubista (65. Houska), Považanec – Pleštil, Kratochvíl (79. Čvančara), Malínský (65. Pilař) – Doležal (C).

Mladá Boleslav - Jablonec: Škoda si naskočil na Skalákův roh a zvýšil na 3:0

Mladá Boleslav - Jablonec: Domácí spálili obrovské šance! Neuspěl Dancák, ani Škoda

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905