SESTŘIH: Olomouc - Pardubice 3:2. Sigma doma vyhrála po sedmi zápasech

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Olomouce ve druhém kole první ligy doma porazili Pardubice 3:2 a poprvé v nové sezoně bodovali. Hanáky brzy poslal do vedení Michal Vepřek, po vyrovnání Martina Tomla vrátil Sigmě těsně před pauzou vedení Pavel Zifčák. Ve druhém poločase nejprve zvýšil Martin Hála a poslední slovo měl hostující Tomáš Solil. Všechny tři olomoucké branky připravil Juraj Chvátal. Svěřenci trenéra Václava Jílka na svém stadionu zvítězili poprvé po sedmi ligových zápasech.

„Lidi se dnes určitě bavili, ale trenéři asi trošku méně. Já jsem se v prvním poločase určitě nebavil, protože nám v něm chybělo větší nasazení a zároveň jsme neměli kvalitu,“ řekl Jílek novinářům.

Olomoučtí, kteří v prvním kole prohráli 2:3 na Spartě, začali aktivněji a v osmé minutě otevřeli skóre. Chvátal z rohového kopu našel v šestnáctce volného Vepřeka, který z dobré pozice nezaváhal.

„Náš problém byl hlavně v tom, že úvod zápasu se nám nepodařil, jelikož Sigma na nás opravdu vletěla. Do osmé minuty jsme čelili zhruba pěti rohům, bohužel jsme u jednoho z nich už inkasovali,“ prohlásil pardubický kouč Jaroslav Novotný.

SESTŘIH: Olomouc - Pardubice 3:2. Drama a první výhra Sigmy, kraloval Chvátal

Domácí brankář Macík v 19. minutě po Černého hlavičce vytáhnul míč nad břevno, ale Pardubičtí hned z následného rohu vyrovnali. Míč po Čelůstkově centru Čihák prodloužil na zadní tyč, kde ho Toml zblízka usměrnil do branky.

I třetí gól v prvním poločase padl po rohovém kopu. Ve 45. minutě Chvátal našel Zifčáka a ten hlavou překonal vyběhnutého gólmana Letáčka. Jeho branku ještě před přestávkou minul Růsek.

„Měli jsme štěstí, že jsme první poločas zvládli díky dvěma standardním situacím. Sehráli jsme je opravdu dobře. Za to chválím i mého kolegu Milana Kerbra, který nám s rohy pomáhá,“ konstatoval Jílek.

Po změně stran nejprve Letáček vyrazil Zifčákovu střelu, ale v 52. minutě už Sigma vedla 3:1. Chvátal výtečným pasem za obranu vyslal do úniku Hálu, který se trefil mezi Letáčkovy nohy.

„Mé tři asistence v dnešním zápase jsou samozřejmě příjemným bonusem. Ovšem pro mě je hlavní, že jsem tím pomohl týmu a že jsme utkání dokázali zvládnout,“ uvedl Chvátal, který se do Olomouce v létě vrátil po hostování v Podbrezové. „Každému hráči jde sebevědomí nahoru, když se mu na hřišti pár věcí podaří. Ale samozřejmě velké zásluhy mají spoluhráči, kteří mé přihrávky dokázali proměnit v góly,“ doplnil slovenský bek.

Pardubičtí to však nevzdali. Po hodině hry ještě Beran ve skluzu trefil tyčku, ale v 77. minutě Solil snížil povedenou technickou ranou. Víc už ale hosté nezvládli a ve třetím prvoligovém utkání s Olomoucí poprvé prohráli. Po úvodní remíze 2:2 s Karvinou mají Východočeši na kontě bod.

„Na konci jsme sice snížili, jenže v závěru jsme už tolik potřebný tlak neměli. Mrzí nás to, protože si myslím, že jsme tady na body mohli dosáhnout,“ řekl pardubický stoper Toml.

Domácí: 8. Vepřek, 45. Zifčák, 52. Hála

Hosté: 20. Toml, 77. Solil

Domácí: Macík – Chvátal, R. Hubník (C), Beneš, Vepřek (82. Zmrzlý) – J. Sedlák, Breite – Zifčák (69. Matoušek), Daněk (46. Vaněček), Hála (76. Zahradníček) – Růsek (76. Poulolo).

Hosté: Letáček – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) (69. S. Šimek) – Tischler (87. Lupač), Beran, Solil, D. Kostka (62. Huf) – P. Černý (69. Dufek).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Olomouc - Pardubice: Letáček zase v problémech, ale Vaněčkova hlavička byla z ofsajdu

Olomouc - Pardubice: Úplně volný Poulolo se nedostal k ráně! Sedlák přestřelil

Olomouc - Pardubice: Solil si krásně povodil dva stopery a obstřelil Macíka, 3:2!

Olomouc - Pardubice: Další Letáčkův kiks! Napálil míč do Vaněčka, ale skórující Hála v ofsajdu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Pardubice: Utažená Zifčákova rána zamířila vedle levé tyče

Olomouc - Pardubice: Tischler v tutovce ve skluzu trefil tyč!

Olomouc - Pardubice: Vaněčkova pohotová rána mířila doprostřed

Olomouc - Pardubice: Beranova rána prosvištěla vedle levé tyče

Olomouc - Pardubice: Chvátal vyslal Hálu, který prostřelil Letáčka mezi nohama, 3:1!

Olomouc - Pardubice: Pěkná kombinace hostů, Jeřábkova tvrdá rána skončila vedle

Olomouc - Pardubice: Breiteho přizvedlé ráně mnoho do sítě nechybělo

Olomouc - Pardubice: Zifčákova rána protáhla Letáčka

Olomouc - Pardubice: Úplně volný Růsek v tutovce hlavičkoval vedle brány!

Olomouc - Pardubice: Další roh, další gól! Zifčák využil Letáčkova zaváhání, 2:1

Olomouc - Pardubice: Toml byl na zadní tyči první a po rohu srovnal na 1:1!
Olomouc - Pardubice: Krásnou Černého hlavičku akrobaticky vytěsnil Macík

Olomouc - Pardubice: Jednoduchý signál Sigmy z rohu zužitkoval Vepřek, 1:0!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905