21. srpna 2021 • 17:51

SESTŘIH: Pardubice - Bohemians 3:0. Bitvu o Ďolíček ovládli Východočeši

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Fotbalisté Pardubic překvapivě zvítězili v pátém kole první ligy nad Bohemians 1905 3:0. Skóre otevřel v 31. minutě Mojmír Chytil a po změně stran se trefili střídající Pavel Černý a Tomáš Solil. Zápas se hrál v domácím azylu Východočechů v Praze v Ďolíčku, kde sídlí soupeř. Pardubičtí se dočkali prvního vítězství v nové sezoně, naopak Bohemians čekají v lize na tři body už osm utkání.

Bohemians, kteří v Ďolíčku netradičně nastoupili v roli hostujícího týmu, měli většinu první půle navrch, ale do šancí se zpočátku dostávali jen těžko. Skóre v 31. minutě otevřeli Pardubičtí. Na Čelůstkův centr z levé strany si naskočil Chytil a hlavou překonal Bačkovského. Dvaadvacetiletý útočník se dočkal první branku v dresu Východočechů.

Chytil mohl ve 43. minutě zvýšit. Obhodil gólmana Bačkovského, ale pomalý pokus ještě stihl odvrátit Köstl. "Klokani" výrazně zahrozili až těsně před pauzou. Brankář Markovič však zasáhl proti Necidově teči po Vondrově centru z levé strany a také proti Ljovinově dorážce.

SESTŘIH: Pardubice - Bohemians 3:0. Souboj o Ďolíček skončil debaklem, trefil se i Chytil

Po změně stran se Pražané tlačili za vyrovnáním, ale v předfinální fázi postrádali nápad i moment překvapení. Východočeši pečlivě bránili a v 65. minutě zvýšili po akci dvou střídajících hráčů, kteří byli na trávníku zhruba minutu. Sláma vysunul Černého a šestatřicetiletý veterán se nemýlil.

Bohemians nenavázali na výkon z minulého kola, v němž obrali po remíze 1:1 o body Spartu. V 77. minutě po rohovém kopu odvrátil tečovaný míč mířící po břevno pardubický Markovič.

Pardubice - Bohemians: Je rozhodnuto! Třetí branku Východočechů přidává Solil

Pražané dohrávali ve velké křeči a v 83. minutě ještě jednou inkasovali. Po dalším brejku a přihrávce od Cadua se před Bačkovského dostal Solil a s přehledem skóroval. Východočeši dali ze čtyř střel mezi tyče tři góly.

Pardubičtí vyrovnali svou druhou nejvyšší výhru po loňském postupu mezi elitu a ve třetím ligovém duelu proti Bohemians poprvé zvítězili. Naopak "Klokani" v Ďolíčku v samostatné historii nejvyšší soutěže prohráli vyšším rozdílem naposledy v roce 2011 se Spartou (0:4).

Pardubice - Bohemians: Odražený míč se dostal k Beranovi, jeho střela ale šla vysoko nad bránu

Domácí: 31. Chytil, 65. P. Černý, 83. Solil

Hosté:

Domácí: Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka (83. Lupač) – Jeřábek (C) (64. Červ), Solil – Tischler, Beran (64. Sláma), D. Kostka (89. Huf) – Chytil (64. P. Černý).

Hosté: Bačkovský – M. Dostál (C) (71. Bartek), Bederka, Köstl, Vondra – Ljovin (71. Květ), Vacek – Fulnek (58. Chramosta), Hronek, J. Kovařík (86. Nový) – Necid (71. Keita).

Klíčové momenty utkání

Pardubice - Bohemians: Za obranou domácích se zjevil Necid, gól však nedal a navíc stál v ofsajdu

Pardubice - Bohemians: Dvě velké šance Pražanů! Skvělý Markovič se ovšem vyznamenal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Pardubice - Bohemians: Chytil mohl zvýšit, ještě před čárou ale míč zastavil Köstl

Pardubice - Bohemians: Ránu Bederky dokázaly Pardubice zblokovat

Pardubice - Bohemians: Povedený taneček Fulneka střeleckým zakončením neskončil

Pardubice - Bohemians: Východočeši jdou do vedení! Po centru Čelůstky skóroval hlavou Chytil - 1:0!

Pardubice - Bohemians: První střelu zápasu si připsal Hronek, brankáře Markoviče ale příliš nevyděsil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905