SESTŘIH: Olomouc – Jablonec 4:0. Kanonáda Sigmy, dvakrát se trefil Hála

Autor: iSport.cz
1
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Jablonce po postupu do základní skupiny Evropské konferenční ligy přes Žilinu prohráli v 6. kole první ligy v Olomouci 0:4. Sigmu poslal do vedení ve třetí minutě Pablo González, zbývající tři branky přidali domácí po změně stran. Nejdříve se trefil Ondřej Zmrzlý a po něm v rozmezí 73. až 79. minuty dvakrát střídající Martin Hála. Hanáci bodovali ve čtvrtém kole po sobě, naopak Severočeši nezvítězili v nejvyšší soutěži popáté za sebou.

Domácí: 4. P. González, 58. Zmrzlý, 73. Hála, 79. Hála

Hosté:

Domácí: Macík – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý (88. Vepřek) – Jakub Matoušek (46. Hála), Breite (C), P. González (68. J. Sedlák), Daněk – Zifčák (75. Vaněček), Růsek (75. Zahradníček).

Hosté: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob (88. Surzyn) – Považanec (71. Čvančara) – Pleštil (56. Vaníček), Houska, Kratochvíl, Pilař (71. Malínský) – Doležal (C) (88. Martinec).

3005 diváků

Zápas byl pikantní zejména pro Housku, který před sezonou přestoupil do Jablonce po devíti letech strávených v olomouckém dresu. Domácí se dostali do vedení ve třetí minutě hned ze své první šance. Po rohovém kopu vznikl v malém vápně Jablonce závar, na jehož konci poslal míč zblízka do sítě González.

Poté sice převzali iniciativu hosté, vážnější šanci si však nepřipravili. Nebezpečná byla naopak hlavička Jemelky ze 14. minuty, která skončila těsně vedle pravé tyče. Po 20 minutách hry se k hlavičce dostal jablonecký Pilař, branku nicméně přestřelil. Stejným výsledkem o malou chvíli později skončila také střela Gonzáleze z pravé strany. Chvíli před půlhodinou hry Doležal sklepl míč uvnitř vápna Kratochvílovi, jehož přízemní střela do středu branky skončila v rukavicích brankáře Macíka.

SESTŘIH: Olomouc - Jablonec 4:0. Demolice na Hané, hned dva góly vstřelil střídající Hála

Ještě před koncem prvního poločasu si oba týmy vypracovaly dvě gólové šance. Nejdříve postupoval z levé strany sám na Hanuše Rousek, ale jabloneckého brankáře zblízka neprostřelil. Vzápětí nedokázal prudký centr z levé strany usměrnit mezi tři tyče Zifčák. Nad brankou pak skončil pokus hostujícího Pilaře a Doležala z bezprostřední blízkosti vychytal brankář Macík.

Hned po 30 vteřinách druhého poločasu se sám před Hanuše dostal Daněk, hostující brankář včas zmenšil úhel a zasáhl. V 53. minutě Breite pěkným lobem do vápna našel Zifčáka, ten si zpracoval míč hrudí a z voleje trefil břevno hostující branky.

O pět minut později už domácí přidali druhou branku. Hálovu střelu z dálky Hanuš vyrazil jen k dobíhajícímu Zmrzlému, který už hostujícího brankáře napodruhé prostřelil.

Hanáci se hnali za dalším zásahem, jenže Hála, Zifčák ani Daněk se neprosadili. Prvně jmenovaný ale zamířil vedle, Zifčák naopak přímo do připraveného Hanuše, který předvedl dobrý zákrok také proti střele Daňka z pravé strany. Snížení měl na druhé straně hřiště na hlavě Doležal, jehož pokus prolétl těsně vedle pravé tyče Macíkovy branky.

Třetí trefu Olomouc přidala v 73. minutě, kdy se míč odrazil uvnitř vápna k Hálovi, který ho neomylně poslal pod Hanušem do sítě. Následně se neprosadil Vaněček. Sigmu to však mrzet nemuselo, protože na 4:0 zvýšil vzápětí přízemní střelou k pravé tyči opět Hála. Sigma zdolala v lize Jablonec po osmi zápasech poprvé od dubna 2016.

Klíčové momenty utkání

Olomouc - Jablonec: Hosté jsou na ručník! Čtvrtý hřebík do rakve jim opět zatloukl žolík Hála - 4:0!

Olomouc - Jablonec: Doležal se snažil odpovědět, jeho hlavička v síti ale neskončila

Olomouc - Jablonec: Je rozhodnuto! V další tutovce se už Hála nemýlil - 3:0!

Olomouc - Jablonec: Na 3:0 mohl zvýšit sám Hála, jenže netrefil bránu

Olomouc - Jablonec: Teď už to však Sigmě vyšlo! Střelu Hály dorazil do sítě Zmrzlý - 2:0!

Olomouc - Jablonec: Breite labužnicky vyslal do tutovky Zifčáka, ten však trefil pouze spojnici
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Jablonec: Hned po návratu z šaten byl blízko gólu Daněk, skóre se však nezměnilo

Olomouc - Jablonec: Vyrovnání měl na noze Doležal, Macík ale drží Sigmě vedení

Olomouc - Jablonec: Považanec se už řítil do tutovky, na poslední chvíli ale včas zasáhl Breite

Olomouc - Jablonec: V obrovské šanci se zjevil nehlídaný Zifčák, jenže nedal!

Olomouc - Jablonec: Ofenzivní podívanou podpořil průnik Růska, Hanuš byl však na místě

Olomouc - Jablonec: Po přiťuknutí Doležala vypálil Kratochvíl, na Macíka ale nevyzrál

Olomouc - Jalonec: Gonzáles měl na kopačce druhý gól, bránu ovšem netrefil

Olomouc - Jablonec: Jemelka byl opět blízko gólu, hlavou ale nezacílil přesně

Olomouc - Jablonec: První tutovku měl po rohu Jemelka, jenže zasáhl jen soupeře

Olomouc - Jablonec: Po dalším rohu už jde Sigma do vedení, trefil se Gonzáles - 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905