SESTŘIH: Sparta - Jablonec 1:1. Vrbova první ztráta doma, srovnal Čvančara | iSport.cz
19. září 2021 • 17:50

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 1:1. Vrbova první ztráta doma, srovnal Čvančara

33
INSIDER: Kuchta střílel do vlastních řad, říká Siegl. Proč málem neudržel slzy?
iSport podcast: Slávistická zranění už jsou únava materiálu. Co průvan v kádru?

Fotbalisté Sparty remizovali v 8. kole první ligy doma s Jabloncem 1:1. V souboji dvou účastníků skupin evropských pohárů otevřel skóre ve čtvrté minutě domácí útočník Václav Drchal, krátce po změně stran vyrovnal Tomáš Čvančara. Pražané nevyhráli druhé kolo po sobě a pod trenérem Pavlem Vrbou v nejvyšší soutěži ve 13. duelu na svém stadionu poprvé ztratili body. Severočeši venku v ligové sezoně nezvítězili ani napočtvrté.

Letenští ve čtvrtek v úvodním zápase hlavní fáze Evropské ligy uhráli na hřišti obhájce dánského titulu Bröndby Kodaň bezbrankovou remízu. Naopak Jablonec doma vstoupil do Evropské konferenční ligy vítězstvím 1:0 nad rumunskou Kluží.

Sparta šla proti Jablonci do vedení po necelých čtyřech minutách. Haraslín si obehrál Zeleného i Kroba a míč se odrazil k Drchalovi, který lobem překonal vyběhnutého gólmana Hanuše. Dvaadvacetiletý Drchal se trefil ve druhém kole za sebou. Domácí pokračovali v aktivním výkonu, Haraslínovu střelu z vápna zblokovala jablonecká obrana na roh.

Severočeši poprvé výrazněji zahrozili až po půlhodině hry, jenže Čvančara v nelehké pozici hlavičkoval nad. V závěru úvodního dějství Hložek z hranice vápna zamířil těsně vedle.

Úvod druhého poločasu naopak vyšel hostům, kteří v 48. minutě srovnali. Krob našel před brankou Čvančaru, jenž uspěl v souboji s Hanckem a hlavou se nemýlil. Jablonečtí ve čtvrtém venkovním utkání ligového ročníku vstřelili první gól.

Hosté ožili, Pleštilovu střelu po rychlém brejku však Sáček, který dnes oslavil 25. narozeniny, srazil na rohový kop.

Letenští zhruba od 60. minuty převzali iniciativu. Karlssonův obstřel skončil vedle, vzápětí Hanuš vyrazil Hložkovo zakončení. Švédský záložník Karlsson zase po sérii kliček trefil slabší pravou nohou boční síť. Jablonecký brankář vytěsnil mimo tři tyče i Karabcův pokus zpoza šestnáctky, následně Haraslín vypálil pouze do jeho náruče. V nastavení nezamířil přesně ani Hložek.

Pražané v nejvyšší soutěži nezdolali Jablonec podruhé za sebou. Na Letné s ním ale od března 2007 neprohráli v 17. ligovém duelu v řadě. Tým trenéra Petra Rady nevyhrál šesté z posledních sedmi kol.

Domácí: 4. Drchal

Hosté: 48. Čvančara

Domácí: Nita – Vindheim, O. Čelůstka, Hancko, Wiesner – Pavelka (C), Sáček (89. Souček) – Pešek (56. Moberg Karlsson), Hložek, Haraslín – Drchal (61. Karabec).

Hosté: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Považanec (C) (80. Martinec) – Pleštil (55. Malínský), Houska, Kratochvíl, Pilař (80. Vaníček) – Čvančara (60. Nešpor).

Domácí: Heča, Gabriel, Panák, Štetina, Moberg Karlsson, Souček, Karabec

Hosté: Hrubý, Vaníček, Malínský, Hübschman, Nešpor, Martinec, Surzyn

Domácí: Pavelka, Vindheim, Moberg Karlsson, Karabec

Hosté: Zelený, Čvančara, Kratochvíl, Krob, V. Kubista, Houska, Považanec, Malínský

Orel – Caletka, Antoníček

Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč

8 115 diváků

Nejzajímavější momenty zápasu:

Sparta - Jablonec: Hložek si seběhl doprostřed a přízemní rána skončila těsně vedle!

Sparta - Jablonec: Rada předvedl na lavičce i pár žonglů

Sparta - Jablonec: Haraslín se uvolnil ke střele, s ránou Hanuš neměl problémy

Sparta - Jablonec: Karabec nádherně kroutil ránu do šibenice!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Sparta - Jablonec: Karlsson se nádherně uvolnil, pravačkou ale střílel vedle

Sparta - Jablonec: Haraslín si seběhl z levé strany, skákavá rána zamířila do boční sítě

Sparta - Jablonec: Houskova táhlá rána zamířila o metr vedle

Sparta - Jablonec: Hložek se excelentně otočil s míčem, ale tutovku neproměnil!

Sparta - Jablonec: Rychlý kontr hostů, Pleštilova sražená rána skončila těsně vedle

Sparta - Jablonec: Čvančara přilétl do malého vápna na Krobův centr, 1:1!

Sparta - Jablonec: Zelený přišlápl Drchala a se štěstím unikl druhé žluté kartě

Sparta - Jablonec: Hložek dostal spoustu prostoru, z penaltového puntíku netrefil bránu

Sparta - Jablonec: Kubista našel hlavou Čvančaru, ale jeho pokus zamířil nad bránu!

Sparta - Jablonec: Hložek si převzal míč v oblíbeném prostoru, ale neřešil akci rychle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2021/2022

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se v sezoně 2021/2022 vrací k původnímu formátu s nadstavbou.

O čtvrtý titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem je Hradec Králové.