Komise rozhodčích: STOP pro Klímu na tři zápasy, penalta Slavie v pořádku | iSport.cz
20. září 2021 • 16:40

Komise rozhodčích: STOP pro Klímu na tři zápasy, penalta Slavie v pořádku

Autor: ČTK, adl
5
INSIDER: Krejčíková riskuje úspěch na Masters. Španělky v Praze bez opor
I přes frustraci musíte na děkovačku jít, říká Siegl. Proč dodnes nadává Haškovi?

Ostravský fotbalista Yira Sor měl být v pátečním zápase 8. kola první ligy v Olomouci (1:1) vyloučen po druhé žluté kartě. Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR proto pozastavila hlavnímu sudímu Tomáši Klímovi delegaci na nejbližší tři utkání.

Nigerijec Sor v 51. minutě na polovině hřiště stáhnul unikajícího Ondřeje Zmrzlého, ale druhou žlutou kartu nedostal. Klíma podle komise naopak postupoval dobře v 75. minutě, kdy vyloučil Pavla Zifčáka za nebezpečnou hru vysokou nohou proti Jaroslavu Svozilovi.

Olomouc - Baník: Zifčák trefil kopačkou Svozila a dostává červenou! Hráči Sigmy se bouří

Rozhodčí Ondřej Pechanec v sobotním utkání Zlín - Slovácko (0:3) správně vyloučil domácího Václava Procházku za surový faul na Lukáše Sadílka ve 24. minutě.

Slovácko - Zlín: Obří komplikace pro hosty! Procházka kopl do břicha Sadílka a viděl červenou kartu

Komise souhlasila také s verdiktem sudího Ondřeje Berky, který v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:5) odpískal v 53. minutě pro hosty penaltu za kopnutí Daniela Köstla do Jana Bořila.

Bohemians - Slavia: Köstl lehce nakopl Bořila, po přezkumu VAR penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2021/2022

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se v sezoně 2021/2022 vrací k původnímu formátu s nadstavbou.

O čtvrtý titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem je Hradec Králové.