SESTŘIH: Teplice - Plzeň 0:1. Urputný zápas pro favorita, rozhodl Beauguel

Autor: iSport.cz, ČTK, jon
4
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Plzně zvítězili v 11. kole první ligy v Teplicích 1:0 a upevnili si vedení v čele neúplné tabulky. O jedinou branku se postaral v páté minutě nejlepší střelec soutěže Jean-David Beauguel. Západočeši vyhráli v lize popáté za sebou. Tepličtí naopak už sedm kol nezvítězili, nebodovali ani v druhém duelu pod novým trenérem Jiřím Jarošíkem a zůstávají na předposledním 15. místě.

Jarošík vrátil při své domácí premiéře na lavičce Severočechů do základní sestavy osmatřicetiletého gólmana Grigara. Ten však inkasoval už v páté minutě, kdy propadlý centr z levé strany vrátil před bránu Řezník a Beauguel neměl potíže dopravit míč z bezprostřední blízkosti do sítě. Francouzský útočník zaznamenal sedmou branku v ligové sezoně a osamostatnil se v čele tabulky kanonýrů.

Hosty vedoucí trefa uklidnila a ve 13. minutě mohl po rychlém přechodu do útoku zvýšit náskok Sýkora, jeho střelu i následnou dorážku ale Grigar zneškodnil. O chvíli později neuspěl po centru Mosquery ani Bucha, jehož zablokoval v nadějné příležitosti Jukl.

Domácí se snažili ohrozit soupeře nakopávanými míči, ty však ligový lídr snadno odvracel. Výjimkou byla pasáž od 26. do 28. minuty, kdy nejprve pálil Fortelný a po něm Rezek, oba však branku Staňka minuli. Na druhé straně mohl ještě do přestávky zvýšit Bucha, ale sám v pokutovém území ještě volil nepřesnou přihrávku. Z přímého kopu následně neuspěl ani Čermák.

SESTŘIH: Teplice - Plzeň 0:1. Další vydřený triumf Viktorie, rozhodl v úvodu Beauguel

Teplice začaly druhou půli aktivně a hned po návratu z kabin se ocitl po Kodadově centru úplně sám před bránou Rezek, v pádu však přestřelil. Blízko vyrovnání byl vzápětí po rohovém kopu také hlavičkující Vondrášek, ale těsně minul.

Hostující trenér Bílek sáhl po hodině hry k dvojnásobnému střídání a právě jeden z nových hráčů na trávníku Šulc mohl po pár sekundách zvýšit plzeňský náskok. Brankář Grigar však Severočechy podržel skvělým zákrokem.

Domácí pokračovali v bojovném výkonu a 20 minut před koncem měl po další přihrávce z pravé strany obrovskou příležitost Fortelný. Z malého vápna ale přestřelil a trenér Jarošík se na lavičce chytal za hlavu. Při závěrečném tlaku neuspěl ani Černý, jenž byl v ofsajdu. Teplice v lize prohrály s Plzní potřetí za sebou a znovu proti ní neskórovaly. Západočeši zvítězili o gól podeváté v této sezoně nejvyšší soutěže.

Zklamaní fotbalisté Teplic po skončení utkání proti Plzni, které prohráli 0:1

Domácí:

Hosté: 5. Beauguel

Domácí: Grigar (C) – Hyčka, Knapík, Chlumecký, Vondrášek – Fortelný (84. Mareček), Jukl, Krunert, Kodad (75. Černý), Moulis – Jan Rezek (79. Succar).

Hosté: Staněk – Řezník, Kaša, Hejda (C), M. Havel – Kalvach, Bucha – J. Sýkora (62. J. Kopic), Al. Čermák (62. P. Šulc), Mosquera (86. Hybš) – Beauguel (79. Chorý).

Klíčové momenty utkání

Teplice - Plzeň: Knapík se ukopl a vysunul Kopice do tutovky! Grigar se skvěle vymrštil

Teplice - Plzeň: Obří příležitost, Černý na zadní tyči nedorazil do sítě. Už ale pískán ofsajd

Teplice - Plzeň: Beauguel mohl ve velké šanci využít Chlumeckého ztráty

Teplice - Plzeň: Šulc se prodral k odraženému balonu, ale v tutovce Grigara nepřekonal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Plzeň: Vondráškova hlavička po rohu zamířila těsně vedle

Teplice - Plzeň: Rezek v tutovce po Kodadově centru překopl bránu!

Teplice - Plzeň: Hezká Čermákova standardka, Grigar napodruhé zasáhl před Beauguelem

Teplice - Plzeň: Bucha na přední tyči Grigara nepřekvapil

Teplice - Plzeň: Bucha si hezky zasekl a málem se prosadil přes tři soupeře!

Teplice - Plzeň: Rezek krásnou utaženou ranou překopl bránu

Teplice - Plzeň: Jukl dobře zasáhl před zakončujícím Buchou v nebezpečné pozici

Teplice - Plzeň: Sýkora ani nadvakrát nepřekonal skvělého Grigara!

Teplice - Plzeň: Fortelný se probil ke skákavé střele, Staněk kontroloval trasu míče

Teplice - Plzeň: Řezníkova zpětná přihrávka propadla k Beauguelovi, 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905