SESTŘIH: Sparta – Boleslav 1:0. Zápas gólmanů rozhodl v nastavení Hložek

Autor: iSport.cz
30
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty porazili ve 12. kole první ligy Mladou Boleslav 1:0. Utkání rozhodl ve třetí minutě nastavení Adam Hložek. Pražané čtyři kola po sobě vyhráli a vrátili se na druhé místo tabulky. Na vedoucí Plzeň ztrácejí čtyři body. Naopak Středočeši v nejvyšší soutěži prohráli po dvou vítězstvích a jsou devátí.

V zápase došlo na souboj bývalých trenérů české reprezentace sparťana Vrby a mladoboleslavského Jarolíma. Navzdory řadě šancí obou týmů v úvodním dějství gól nepadl. Ve třetí minutě sparťanský brankář Nita vyrazil Hlavatého střelu z úhlu, na druhé straně z podobné pozice těsně minul Wiesner.

Hostující gólman Šeda poté zastavil Hložkovu přízemní ránu a Haraslín pro změnu pálil nad. Ve 25. minutě mladoboleslavský stoper Suchý zastoupil Šedu a zabránil Minčevovi v gólu.

SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 1:0. Nita čaroval, Hložek rozhodl drama v závěru

Velkou šanci měli i hosté, jenže Ewertonův dalekonosný pokus skončil na břevně. Brazilský ofenzivní univerzál o chvíli později zamířil zpoza vápna mimo tři tyče. Prudkou ránu domácího křídelníka Peška vytáhl na roh Šeda, který napravil předchozí chybnou rozehrávku.

Do té doby největší příležitost na změnu skóre se čtyři minuty po pauze naskytla hostům. Nita nejprve vyrazil Škodovu hlavičku a s pomocí Panáka si poradil i s dorážkou Suchého z malého vápna. Škoda následně hlavou nevyzrál na domácího brankáře ani napodruhé.

Mladoboleslavský záložník Ondřej Karafiát střílí ze standardní situace na branku Florina Nity při prohře se Spartou 0:1

Po necelých 70 minutách hry se zranil stoper Pražanů Čelůstka a nahradil ho Štetina. V 72. minutě domácí kapitán Dočkal v souboji o míč došlápl Hlavatému ostře na lýtko. Sudí Julínek se po konzultaci s videorozhodčím Fraňkem šel podívat na opakované záběry a Dočkalovi za zákrok udělil pouze žlutou kartu. Následně sparťan Panák vystřelil nad.

Závěr utkání nabídl drama. V 85. minutě střídající Fila po přistrčení balonu do vápna trefil tyč. Vzápětí hostující Šeda konečky prstů vytěsnil hlavičku dalšího nově příchozího hráče Pulkraba a poté zase na opačné straně těsně minul střídající Skalák.

Sparta - Mladá Boleslav: Dočkal prošlápl Hlavatého, po zásahu VAR dostává žlutou, ne ČK

Ve třetí minutě nastavení Letenští rozhodli. Pulkrabova hlavička skončila na tyči, ale Hložek pohotově dorazil. Devatenáctiletý český reprezentant zaznamenal čtvrtý gól v ligové sezoně a první po šesti zápasech.

Sparta zvítězila ve čtvrtém vzájemném duelu v nejvyšší soutěži za sebou. Pražané, kteří ve čtvrtek podlehli doma v Evropské lize Lyonu 3:4, pod Vrbou neprohráli ani v 15. domácím ligovém duelu a připsali si v něm 14. výhru.

Domácí: 90+3. Hložek

Hosté:

Domácí: Niță – Wiesner, Panák, O. Čelůstka (68. Štetina), Hancko – Pavelka, Dočkal /C/ (85. Pulkrab) – Pešek, Hložek, Haraslín (56. Karlsson) – Minčev (56. Karabec).

Hosté: Šeda – Douděra, Karafiát, Suchý, Jurásek – Ladra (61. Skalák), Dancák, Hlavatý, Matějovský /C/ (61. Fila), Ewerton (85. L. Mašek) – Milan Škoda.

7544 diváků

Sparta - Mladá Boleslav: Další neskutečný Nitův zákrok, opět vychytal Škodovu hlavičku
Sparta - Mladá Boleslav: Matějovský prošlápl Čelůstku, od sudího dostal žlutou
Sparta - Mladá Boleslav: Ewerton si udělal prostor a nádherná střela skončila na břevně!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Mladá Boleslav: Hložek vypíchl chybu v rozehrávce, Haraslín překopl bránu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905