SESTŘIH: Slavia - Olomouc 1:0. Spálené šance i VAR, rozhodl Olayinka

Autor: iSport.cz
14
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v dohrávce 3. kola první ligy nad Olomoucí 1:0 a v tabulce dotáhli druhou Spartu. Obhájci titulu ztrácejí čtyři body na vedoucí Plzeň, kterou v Edenu přivítají v nedělním šlágru. Dnešní utkání rozhodl už v páté minutě Peter Olayinka. Zápas byl v původním srpnovém termínu odložen poté, co Slavia požádala o více času na přípravu před odvetou 3. předkola Ligy mistrů s Ferencvárosem Budapešť.

Domácí: 5. Olayinka

Hosté:

Domácí: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar – Samek (60. Stanciu), Hromada (72. Masopust) – Schranz (72. Traoré), Ševčík (C), Olayinka (23. Lingr) – Kuchta (71. Krmenčík).

Hosté: Macík – Poulolo (86. Beneš), R. Hubník (C), Jemelka – Zmrzlý, Breite (86. Zahradníček), J. Sedlák (62. P. González), Daněk – Jakub Matoušek (61. Šíp), Hála – Zifčák (70. Růsek).

11 368 diváků

Červenobílí vyhráli teprve podruhé z posledních šesti soutěžních duelů, doma v lize ale bodovali už v 55 zápasech po sobě. Olomouc utrpěla porážku potřetí z posledních čtyř utkání nejvyšší soutěže a v tabulce zůstala sedmá.

V poslední době nejistého gólmana Koláře nahradil ve slávistické brance Mandous, který přišel do Edenu právě z Olomouce, moc práce ale v úvodu neměl. Pražané začali aktivně, k vedení jim výrazně pomohli sami hosté. Poulolo hlavičkou nedůrazně vracel míč na brankáře Macíka, což vystihl Olayinka a před gólmanem dloubl míč do sítě. Nigerijský křídelník skóroval ve třetím ligovém utkání po sobě.

V 10. minutě doklepl míč do branky Kuchta, ale gól kvůli předchozímu ofsajdu neplatil. V polovině první půle musel autor vedoucí branky Olayinka pro zranění střídat a nahradil ho Lingr. Čerstvý záložník ve 28. minutě prostřelil Macíka, ale slávistům znovu zkazil radost předešlý těsný ofsajd. Ve 38. minutě v dobré pozici mířil mimo Kuchta.

Nejlepší střelec minulé ligové sezony neuspěl ani dvě minuty po pauze, kdy zakončil samostatný únik těsně mimo. O 10 minut později sám před Macíkem zamířil nepřesně také další útočník Schranz.

Po hodině hry znovu minul Kuchta. V polovině druhého dějství zahrozila i Sigma, Daňkovu ránu ale vyškrábl Mandous. Šest minut před koncem slávisté zahodili další dvě velké šance, olomouckého gólmana Macíka nepřekonal ani střídající Krmenčík. Domácí nakonec zahozené možnosti nemusely tolik mrzet, sedmou výhru z posledních osmi ligových zápasů s Olomoucí už udrželi.

Klíčové momenty utkání

Slavia - Olomouc: Krmenčík sám před Macíkem, zase nedal!

Slavia - Olomouc: VAR dvakrát v akci. Hromada unikl vyloučení i penaltě

Slavia - Olomouc: Kuchta se řítil sám na gólmana a minul!

Slavia - Olomouc: Kuchta spálil tutovku!

Slavia - Olomouc: Kuchta v ofsajdu, následně ani gól Lingra neplatil

Slavia - Olomouc: Zifčákův tečovaný pokus pohlídal Mandous

Slavia - Olomouc: Zmrzlého centr trkl Hubník, Mandous připraven

Slavia - Olomouc: Mohlo jít o gól roku - kdyby sešívaní nepálili z ofsajdu

Slavia - Olomouc: Brutální minelu Poulola potrestal Olayinka, 1:0

Mandous: Nula je pro mě hrozně důležitá. Zavřeli jsme to

Zraněný Olayinka? Těžko teď něco říct, problém měli Hromada i Oscar, přiznává Trpišovský

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905