6. listopadu 2021 • 19:52

SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 0:0. Červená na každé straně a spálené šance

5
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Lídr FORTUNA:LIGY kouše po vyřazení z MOL Cupu a porážce na Slavii další hořké zklamání. Viktoria proti Olomouci potřetí v řadě nevstřelila v soutěžním zápase gól a doma vinou remízy 0:0 poprvé ztratila body. Pokud Slavia zvítězí na hřišti Pardubic, vystřídá Plzeň v čele tabulky.

Viktorii to nejde. Přestala dávat góly, navíc se střílí do vlastních nohou. Před týdnem na Slavii dohrávala bez tří vyloučených hráčů a ani proti Olomouci nevydržela na hřišti do konce v plném počtu. V 57. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen stoper Filip Kaša, který tak ukončil krátkou přesilovku po červené kartě hostujícího Romana Hubníka z poslední minuty první půle. Otevřený zápas deseti proti deseti nakonec Plzeň nezvládla, remíza 0:0 je v její situaci jednoznačně ztráta, s níž se nepočítalo.

„Bylo to utkání, v němž měly oba týmy vyložené šance. Po Hubníkově vyloučení jsme cítili, že můžeme vyhrát, dali jsme tam Chorého, čekali jsme centry, odražené balony a zakončení. Ale plány nám bohužel narušilo vyloučení Kaši. Chtěli jsme vyhrát, nepodařilo se, spokojenost nemůže být,“ uznal trenér domácích Michal Bílek.

Týden stará porážka na Slavii v Plzni stále rezonuje. V hledišti i na hřišti. Kotel domácích fanoušků nejprve uctil navrátilce Hubníka choreem, jehož součástí byl dovětek: „Legendou v srdcích.“

Za chvíli pak ultras vytáhli kontrastní vzkaz určený Michaelu Krmenčíkovi , kterého nazvali ExKremenčík. Zněl: „Legendou v análech.“ Navíc spustili na adresu slávistického útočníka velmi vulgární popěvek, urážející i jeho matku, který zbytek stadionu doprovázel skandovaným potleskem. Nakonec si kotel neodpustil ani obligátní „Jude Slavie!“, v tom už však zůstal aspoň sám…

Kvůli běsnění v Edenu Plzni chybělo trio Radim Řezník , Luděk Pernica a Jhon Mosquera, které nahradili Jan Sýkora, Filip Kaša a Pavel Šulc. Zvlášť zařazení Sýkory na levý kraj obrany překvapilo, ale i odtud dokázal být univerzální fotbalista nebezpečný. Zato Kašovi a Šulcovi záskok hrubě nevyšel.

První velkou šanci měli hosté, jenže Pavel Zifčák hlavičkoval z malého vápna mimo. Stejně nepochopitelně selhal na druhé straně Aleš Čermák po nádherné akci na jeden dotek v podání Jeana-Davida Beauguela s Šulcem. Nejdůležitější událost se tak stala až těsně před odchodem do kabin. Hubník coby poslední hráč fauloval unikajícího Jana Kopice a byl logicky vyloučen.

„Je to potřeba vidět v kontextu celé situace,“ hájil svého kapitána Jílek. „Kopic je složitě bránitelný hráč a Roman musel nějak reagovat v běžeckém souboji. Spíš bych viděl chybu, která celé situaci předcházela.“

Plzeň - Olomouc: Kopic ukličkoval Hubníka, ten fauloval. Červená!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bílek okamžitě reagoval stažením Šulce, za kterého na hrot vyslal k Beauguelovi dalšího útočníka Tomáše Chorého. Jenže do taktického plánu mu hodil po dvanácti minutách vidle Kaša, který v krátkém časovém rozmezí viděl dvě žluté karty a šel ze hřiště rovněž.

„Oba fauly naprosto zbytečné. Kaša tyhle situace vůbec nezvládl,“ mračil se Bílek. „Vyloučení určitě nemuselo přijít, byl to nic neřešící zákrok u lajny. Mohli jsme hrát o jednoho hráče navíc. I tak jsme hráli slušně a tlak jsme si vytvořili, ale gól jsme nedali,“ litoval.

Sýkoru vychytal házenkářským rozštěpem brankář Matúš Macík, Beauguel trefil hlavičkou jen tyč. A Chorého dorážku duchapřítomně zablokoval Václav Jemelka.

V úplném závěru naopak mohla udeřit Sigma, ve druhé minutě nastavení se na bránu hrnul Tomáš Zahradníček, kterému nabíhali hned dva spoluhráči. Jenže Zahradníček místo přihrávky, která se přímo nabízela, sobecky a slabě vystřelil.

„Za mě je to chyba útočného hráče,“ měl jasno Jílek. „Tomáše jsem se ptal, říkal, že sebral poslední zbytky sil. Ale oba dva spoluhráči byli úplně volní, kdyby jim to dal, bylo by to úplně do mrtva. Vzal to na sebe, ale bylo to špatné řešení, měl by to vidět. Stane se. Bod beru jako úspěch, pokorně jej bereme, byl podložený velkou prací a ochotou. Bylo znát, že Plzeň úplně v pohodě není.“

Obhájce titulu se tak může po tomto víkendu poprvé v sezoně vyhoupnout na první místo.

Domácí: Staněk – M. Havel, Kaša, Hejda (C), J. Sýkora – Bucha, Kalvach – J. Kopic (73. Kayamba), Al. Čermák (79. Janošek), P. Šulc (46. Chorý) – Beauguel.

Hosté: Macík – Beneš, R. Hubník (C), Jemelka, Hála (68. Poulolo) – J. Sedlák, Spáčil, Zmrzlý (90+3. Vepřek), Daněk (83. Šíp) – Růsek (68. Zahradníček), Zifčák.

Plzeň - Olomouc: Macík vykopl Sýkorovu střelu

Plzeň - Olomouc: Kaša nabral Zmrzlého na vidle a po druhé ŽK byl vyloučen!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905