LIGOVÉ ZNÁMKOVÁNÍ: Perfektní Pulkrab a Bah i mizérie Bohemians

Autor: iSport.cz, pav, pj
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Víkend plný výborných individuálních výkonů má za sebou FORTUNA:LIGA. Díky čistému hattricku si střelec Sparty Matěj Pulkrab vysloužil nejvyšší možnou známku 10, jen bod od perfektního hodnocení je i slávistická opora Alexander Bah. Naopak hráčům Bohemians se zápas hrubě nepovedl. Projděte si tradiční hodnocení deníku Sport, do kterého jsou zahrnuti všichni fotbalisté, kteří v utkání odehráli alespoň 15 minut. Desítka je nejlepší, jednička nejhorší.

Na nejlepší výkon kola jsme si počkali do úplně posledního zápasu. Sparťanský útočník Matěj Pulkrab si vyšlápl na Bohemians, svému bývalému klubu dal za 27 minut čistý hattrick. To nešlo ocenit jinak než perfektní desítkou.

SESTŘIH: Sparta - Bohemians 5:1. Kanonáda na rozloučenou, Pulkrab nasázel hattrick

Ve skvělém světle se opět ukázal Alexander Bah. Dánský obránce ve službách Slavie na sobě nedal znát, že má v nohách čtvrteční boj s Unionem Berlín (1:1), odmakal zase plných devadesát minut a hlavně se podepsal pod obě branky Slavie proti Mladé Boleslavi - jednu dal, na druhou Stanciovi nahrál. Od Sportu si vysloužil devítku.

SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 2:0. Bah gólem a asistencí vystlal zimní pauzu v čele ligy

18. kolo FORTUNA:LIGY bylo bohaté na výborné hodnocení 8. Dostala jej sparťanská trojice Adam Hložek - Lukáš Haraslín - Dávid Hancko, slávistický dirigent Nicolae Stanciu a překvapivý střelec plzně Radim Řezník. Osmičku dostalo i baníkovské duo Gigli Ndefe a Nemanja Kuzmanovič, dvougólový střelec Zlína Tomáš Poznar a dvojice tahounů Slovácka - taktéž dvougólový Václav Jurečka a brankář Filip Nguyen, který inkasoval dvě branky od Hradce Králové jen z penalt.

Mizerných známek se moc neurodilo, dvě ze tří nejhorších pochází z Bohemians. Martin Dostál a Daniel Köstl dostali po pětigólovém výprasku od Sparty známku 2. Stejné hodnocení náleží i libereckému Ľubomíru Tuptovi, který se proti Plzni připletl k oběma inkasovaným brankám.

Průběžnému pořadí vévodí slávista Nicolae Stanciu, kterému dýchají na záda sparťani Jakub Pešek a Adam Hložek a brankář sešívaných Aleš Mandous, který o víkendu zapsal další čisté konto. Top 5 uzavírá lídr Hradce Králové Adam Vlkanova.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905