18. prosince 2021 • 16:54

SESTŘIH: Bohemians - Pardubice 1:2. Černý rozhodl o výhře hostů

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Pardubičtí fotbalisté porazili Bohemians 1905 v této sezoně i podruhé. V 19. kole první ligy zvítězili v pražském Ďolíčku, kde oba týmy hrají domácí zápasy, 2:1. Utkání dvou mužstev s nejhorší obranou v soutěži rozhodli Mojmír Chytil a Pavel Černý, kteří se trefili i při srpnové výhře nad stejným soupeřem. Za domácí snížil v 66. minutě Tomáš Necid. Pražané prohráli v lize potřetí za sebou a zůstávají v tabulce dvanáctí. Východočeši už jsou s jednobodovou ztrátou hned za nimi.

Pardubice v Ďolíčku v předchozím průběhu sezony vyhrály jediný zápas, a to v srpnu právě proti Bohemians 3:0. Od té doby v domácím azylu získaly pouhé dva body. Dnes se ve Vršovicích představily jako hostující tým a při podzimní derniéře začaly hodně aktivně. Brazilec Cadu ve čtvrté minutě zakončil sólo z poloviny hřiště skákavou střelou k tyči, ale Le Giang si s ní poradil.

„Klokani“ často chybovali v rozehrávce a ve 22. minutě toho využil Černý. V pádu vypíchl míč směrem k Chytilovi a ten tváří v tvář domácímu brankáři dal svůj pátý gól v ligové sezoně. Svůj střelecký účet přitom otevřel na stejném stadionu právě při srpnové výhře nad Bohemians. Teď to bylo jeho loučení s pardubickým dresem, v zimní přestávce se po hostování vrací do Olomouce.

SESTŘIH: Bohemians - Pardubice 1:2. Bitvu o Ďolíček ovládli i podruhé v sezoně Východočeši

Domácí si vinou zdlouhavého přechodu do útoku a nepřesných centrů za první poločas žádnou větší šanci nevypracovali. A když v deváté minutě Necid, vracející se po pěti zápasech do základní sestavy, přece jen dostal míč do sítě, bylo to z ofsajdové pozice.

Po přestávce Bohemians zvýšili tlak, ale v 56. minutě znovu inkasovali. Tvůrci prvního pardubického gólu si vyměnili role, Chytil od rohového praporku odcentroval a Černý zblízka dal svůj druhou branku v ligové sezoně. Také on se poprvé trefil proti stejnému soupeři, od té doby ale držel gólový půst.

V 61. minutě na druhé straně Necidovu střelu zastavilo břevno a o pět minut později se zkušený útočník přece jen prosadil. Po rohovém kopu číhal u zadní tyče a když Kovařík hlavou prodloužil centr, snadno míč dopravil do sítě.

V 74. minutě byl Necid blízko k vyrovnání, ale téměř na brankové čáře se od něj míč odrazil zpět do náručí Letáčka. Pardubický gólman se vytáhl i v nastavení, kdy vyrazil Necidovu nebezpečnou hlavičku a uhájil hostům tři body.

Domácí: 66. Necid

Hosté: 22. Chytil, 56. P. Černý

Domácí: P. Le Giang – M. Dostál, Köstl, Krch, Vondra (76. Bartek) – V. Novák (57. J. Kovařík), Květ (87. Koubek), Jindřišek (C), Nový (46. Hronek) – Necid, Chramosta (57. Puškáč).

Hosté: Letáček – D. Kostka, F. Čihák, Toml, Cadu – Jeřábek (C), Červ (87. Júnior Ramos) – Tischler, Chytil (87. Huf), Lupač (57. Sláma) – P. Černý (73. L. Matějka).

Klíčové momenty utkání

Bohemians - Pardubice: Necid mohl vyrovnat, míč však s velkým štěstím schoval Letáček

Bohemians - Pardubice: Pohotová střela Jeřábka přeletěla bránu

Bohemians - Pardubice: Černý posunul míč na Chytila a ten poslal hosty do vedení, 0:1

Bohemians - Pardubice: Necid dopravil míč do sítě, jenže stál v ofsajdu

Bohemians - Pardubice: Střela Chytila se mezi tyče nevešla

Bohemians - Pardubice: V první šanci hosté, ránu Cadua však zlikvidoval Le Giang

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905