SESTŘIH: Baník - Slavia 3:3. To byla show! Dvě červené, Mandous lapil bod

176
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Ani scénář pravé kovbojky není proti tomuhle zápasu žádné drámo. Slavia si šla pro výhru, jenže Baník dokázal využít vyloučení Oscara Dorleyho a otočil vývoj z 0:2 na 3:2. Přesto hosté, v tu chvíli už dokonce dvojnásobně oslabení, dokázali vyrovnat. Domácí ale dostali další šanci, druhou penaltu, tu už ovšem hrdina Ladislav Almási v nastavení zahodil. 3:3, Viktoria Plzeň a Sparta, nejbližší naháněči „sešívaných“, cítí krev. Jaro bude řežba.

Na konci října tu nevyhrála Sparta. O necelý měsíc později ani Viktoria Plzeň. A nepovedlo se to včera ani ligovému lídrovi. Ale jak… Ani velkorysý dvoustránkový prostor věnovaný utkání Baník–Slavia možná není dost velký, aby dostatečně vyjádřil všechny emoce. Ale zkusme to.

„Zase jste z nich posr…“ lamentovali domácí příznivci na hlavní tribuně vítkovického areálu. Jejich milovaný tým prohrával 0:2. Všechno úplně špatně. Rychlou akci na trase Aiham Ousou – Peter Olayinka – Ivan Schranz zakončil poslední ve skluzu. A po zpětné přihrávce Daniela Samka zvyšoval Tomáš Holeš fortelnou střelou o tyč.

„Byl to asi nejlepší poločas, který jsem kdy od Slavie viděl,“ žasl ostravský kouč Ondřej Smetana a hluboce přemýšlel, co s tím půjde udělat.

Něco ho přece jen napadlo, geniální věc. Na plac poslal útočníka Ladislava Almásiho, to je první hlavní protagonista včerejšího zápasu. A druhý spadl Smetanovi vyloženě do klína. Svou nedisciplinovaností totiž nakopl Baník i obránce hostů Oscar Dorley.

„Vůbec to nechápu. Ještě po tom, co se dělo o poločase. Já i celý realizační tým jsme mu čtyři minuty opakovali, že už má žlutou, že to musí dohrát. Nemůžu to skousnout. V některých věcech je jak neřízená střela, tohle si jako týmový hráč nemůže dovolit,“ nebral si se svým svěřencem servítky trenér Jindřich Trpišovský.

Oscar v pádu vytrčil nohu proti Janu Juroškovi, sudí Dalibor Černý mu nejdřív sekl žlutou, což ale mělo stejně efekt vyloučení, protože liberijský bek už jednu měl z prvního poločasu. U monitoru ovšem Černý usoudil, že za úmyslnou hrubost půjde dát i rovnou „krev“, červenou kartu. A taky to udělal, což v důsledku může mít pro Oscara tvrdší dopad od Disciplinární komise.

„Nadělil si hezký dárek k Vánocům, předpokládám, že nějaký trest dostane, nejvíc se ale potrestal sám. Bude absolvovat zimní přípravu s vědomím, že na jeho post půjde na začátku jara někdo jiný a třeba ho tam pak nepustí. Nechci tu nic vykřikovat, ale budeme to řešit, možnost je nějaký postih i od nás,“ zahrozil Trpišovský.

Tou dobou už to bylo 1:2. Nástup Almásiho na hřiště téměř ihned přinesl snížení, svou hlavičku opřel o tyč a od ní šel míč do brány. A pak nádherně vyrovnával Filip Kaloč. Jedním dotekem zpracoval míč, druhým poslal svůj „kvér“ do šibenice brány Aleše Mandouse. Nádhera.

Slavia dokázala v devíti vyrovnat

V tu chvíli byl Baník nastartovaný ke třem bodům. A šel si pro ně. Roh Lukáše Budínského trknul hlavou Almási, míč ale na čáře odpinknul rukama Jan Kuchta. Další červená karta pro Slavii, penalta pro domácí.

A obrat. Slovenský hrdina „desítku“ s klidem proměnil. „Jako by nám vybouchlo torpédo v muničním skladu,“ nemohl se stále zbavit naštvání Trpišovský z Oscarova vyloučení, když viděl, jak se hra jeho mužstva rozpadá. Přesto se stalo něco, co ještě vrátilo Slavii do hry.

Almási, tahoun Baníku, najednou ve dvou klíčových chvílích úplně selhal. Ta první: fauloval před vlastním vápnem Tarase Kačarabu, přímák si pak slávisté rozehráli nakrátko a Holeš dal krásný gól, svůj druhý v utkání. I v osmi lidech v poli se podařilo „sešívaným“ srovnat. Nevídané.

„První chyba byla, že Laco nenabral Kačarabu, který vystoupil dopředu. A když už se do té situace dostal, měl být chytřejší, šikovnější,“ mrzelo Ondřeje Smetanu.

Ta druhá: Baník vybojoval druhou penaltu. Yira Sor přepadl přes nohy Aihama Ousoua, balon si zase bere Almási. Ovšem tentokrát se hrozně mýlí. Baník v samotném nastavení přišel o obrovskou šanci na výhru, Mandous chytá.

3:3.

Strhující podívaná.

Zápas podzimu.

A v čele se utvořila silná skupina Slavia, Plzeň, Sparta shluknutá do tří bodů. Užijme si jaro.

Domácí: 47. Almási, 70. Kaloč, 82. Almási

Hosté: 24. Schranz, 29. Holeš, 88. Holeš

Domácí: Budinský – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman (C) – Kaloč, Tetour (76. Budínský) – de Azevedo (46. Almási), Kuzmanović (46. Sor), D. Buchta (46. Juroška) – Jiří Klíma.

Hosté: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar – Samek (63. Kuchta), Holeš – Masopust, Stanciu (C) (67. Traoré), Olayinka (71. Plavšić) – Schranz (67. Lingr).

Domácí: Murin, Sor, Pokorný, Juroška, Budínský, Almási, Jaron

Hosté: Kovář, Plavšić, Horský, Kuchta, Ekpai, Traoré, Lingr

Domácí: Svozil, Jiří Klíma

Hosté: Oscar, Masopust, Oscar (č), Kuchta (č)

Černý – Nádvorník, Vodrážka

Městský stadion, Ostrava-Vítkovice

1000 diváků

Klíčové momenty zápasu:

SESTŘIH: Baník - Slavia 3:3. Infarktová bitva bez vítěze, hosté dohrávali v devíti

Baník - Slavia: Almási penaltu neproměnil, jeho slabý pokus pokryl Mandous

Baník - Slavia: Drama pokračuje, po faulu na Sora se píská penalta pro domácí!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Slavia: Hosté i v devíti vyrovnávají, druhý gól v zápase střílí Holeš - 3:3

Baník - Slavia: Almási se z penalty nemýlil a Ostrava otáčí zápas, 3:2!

Baník - Slavia: Je srovnáno! Proti nádherné střele Kaloče neměl Mandous šanci, 2:2

Baník - Slavia: Horké chvilky pro hosty, Sor však Mandouse nepropálil

Baník - Slavia: Bahův přímý volný kop skončil v Budinského rukavicích

Baník - Slavia: Další komplikace pro hosty! Za kopnutí do slabin musí pod spchy Oscar

Baník - Slavia: Mandousova série je u konce, po návratu z šaten snížil hlavou Almási

Baník - Slavia: Lišák Stanciu to zkusil přímo z rohu, Budinský však byl u tyčky včas

Baník - Slavia: Emoce na hřišti, Svozil vypěnil na Olayinku a dostal žlutou kartu

Baník - Slavia: Z dobré pozice zakončoval Buchta, jenže trefil pouze Stanciua

Baník - Slavia: Domácí na kolenou, druhou ránu jim zasadil Holeš, 0:2!

Baník - Slavia: Hosté jdou do vedení, nahrávku Olayinky uklidil do sítě Schranz, 0:1!

Baník - Slavia: Hlavička Kuzmanoviče putovala nad břevno

Baník - Slavia: Schranz to zkusil pravačkou, jeho střela ale Budinského neohrozila

Dušan Uhrin ml.

„Vyběhl předposlední hráč ze zdi, David Lischka. Hrozná chyba, nevím, co ho napadlo, měl tam stát do poslední chvíle," okomentoval Uhrin trefu Holeše z přímého kopu na 3:3.

VIDEO
20:23

Dušan Uhrin, který v Rumunsku několikrát působil, promluvil i Nicolae Stanciovi. „Když ještě nebyl ve Slavii, hrál špatně v nároďáku. Po příchodu se ohromně zlepšil. V Rumunsku jeho a Nitu uctívají.“

20:21

Myslím si, že Almási už neměl jít na penaltu. Udělal faul u pokutového území, navíc mohl hrát hattrick, emoce u něj byly ohromné. Všechny penalty dal na levou a najednou se rozhodl střílet doprava, a ještě skoro doprostřed,“ myslí si Dušan Uhrin.

VIDEO
20:12

Pro Kuchtu pochopení nemám. Mandous by to měl, Kuchta mu v tom vlastně bránil. Zbytečně šli do devíti, nebyla by to penalta a červená,“ řekl Dušan Uhril o volejbalové vložce slávistického útočníka.

VIDEO
20:09
Pavel Hartman, redaktor Sportu

Nejkrásnější moment obstaral svým gólem Filip Kaloč. „Excelentní rána. Ale před ní je vidět i slávistická pasivita, šest hráčů v jedné lajně a nechráněný prostor před pokutovým územím,“ řekl Pavel Hartman.

VIDEO
20:06

„Zkrat, který si hráč absolutně nemůže dovolit. Zvlášť na půdě soupeře ze špičky tabulky,“ řekl Pavel Hartman o vyloučení Oscara.

Baník ukázal, že je silný při centrech do vápna, mají tam vysokého Klímu a Almásiho. Jenže Slavia se úplně stáhla před vlastní vápno, kde pak létaly míče, ze kterých je Baník velmi nebezpečný,“ doplnil ke zbraním Baníku

VIDEO
20:03

„Noví hráči Baníku přinesli energii, Slavia si to pokazila přístupem,“ shrnul druhou půli Dušan Uhrin.

20:01

Slavia si naběhla na vidle sama. Přišla do druhého poločasu nepřipravená, asi zapomněla na to, že by mohla sklapnout Csaplárova past. Ono se to zesměšňuje, ale ono to existuje z důvodu, aby hráč nepropadl pocitu, že už se nemůže nic stát. Pak mi půl hodiny přišli mimo, takhle rozhozenou Slavii jsem dlouho neviděl. Ale Ostrava když hraje dvojnásobnou přesilovku, měla to dotáhnout do vítězného konce,“ řekl redaktor Sportu Pavel Hartman.

19:59

„Zápas jsem si užil, druhá půle byla fantastická. Baník vletěl na hřiště jako tajfun a Slavii zaskočil – gólem i červenou kartou. Slavia k tomu přistoupila špatně od začátku, myslela si, že 2:0 o poločase je hotové utkání. Baník mě překvapil nasazením a aktivitou,“ hodnotil trenér Uhrin

19:00

„Slavia udělala perfektní tah s tím, že koupila Alexandera Baha. S Masopustem se perfektně doplňují, pomalu nepoznáte, kdo zrovna hraje beka a kdo křídlo,“ říká Dušan Uhril.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905